Strona główna Powiat Proekologiczny konkurs roztrzygniety

Proekologiczny konkurs roztrzygniety

335
0
PODZIEL SIĘ

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie we współpracy z firmami ECO-SERVICE s.c. i REMONDIS Sp. z o.o. zorganizowało już po raz siódmy Konkurs Zbiórki Makulatury i Puszek Aluminiowych. Jak co roku konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem wśród dzieci i młodzieży z terenu powiatu sochaczewskiego. W środę, 11 grudnia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie.

Konkurs miał na celu promowanie idei zbiórki surowców wtórnych,   podniesienie świadomości w zakresie zrównoważonej konsumpcji oraz gospodarki odpadowej. Zakładał aktywizację dzieci i młodzieży do działań na rzecz środowiska, oraz zainicjowanie w placówkach oświatowych czynności związanych z realizacją selektywnej zbiórki surowców wtórnych. Łączył w sobie kilka aspektów: poszanowanie zasobów natury, odzyskiwanie surowców wtórnych oraz aspekt społeczny. W XVII edycji Konkursu Zbiórki Makulatury i Puszek Aluminiowych wzięło udział 29 placówek oświatowych z terenu powiatu sochaczewskiego.

Rekord pobity

 Łącznie zebrano 71 798 kg makulatury oraz 133 008 sztuk puszek aluminiowych co w przeliczeniu daje 2 tony 217 kg (prawie 2 razy więcej niż w zeszłym roku).

Za odbiór makulatury ze szkół odpowiedzialna była spółka cywilna ECO-SERVICE Kinga Kisielewska, Michał Kisielewski z Sochaczewa, natomiast za odbiór puszek aluminiowych REMONDIS Sp. z o.o. oddział Sochaczew. Pozostałe zadania związane z organizacją konkursu należały do Wydziału Rozwoju Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Sochaczewie.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach: zbiórki makulatury, zbiórki puszek aluminiowych. Przy ustalaniu miejsc decydowała ilość zebranego surowca.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę ECO-SERVICE s.c., REMONDIS Sp. z o.o. oraz Starostwo Powiatowe, które jest również fundatorem pucharów.

 W kategorii zbiórki makulatury wyłoniono następujących zwycięzców:

I miejsce Weronika Grzelak kl. VI Szkoła Podstawowa w Gawłowie z wynikiem 3110 kg.

II miejsce Laura Grzelak kl. Ia Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sochaczewie z wynikiem 1822 kg.

III miejsce Szymon Bogusz kl. VI Szkoła Podstawowa w Janowie z wynikiem 1815 kg.

 

W kategorii zbiórki puszek aluminiowych zwyciężyli:

I miejsce Krystian Szewczyk kl. VI b Szkoła Podstawowa w Iłowie z wynikiem 15500 sztuk.

II miejsce Paulina Proch kl. IV Szkoła Podstawowa w Paprotni z wynikiem 11020 sztuk.

III miejsce Mateusz Kaliński kl. Va Szkoła Podstawowa w Iłowie z wynikiem 9157 sztuk.

Nagrody od starosty

Wszyscy uczestnicy konkursu, którzy zebrali powyżej 50 kg makulatury oraz powyżej 100 sztuk puszek otrzymali nagrody książkowe oraz rzeczowe.

Nagrody zostały również przyznane dla najlepszych klas wśród przedszkoli i szkół podstawowych w kategorii zbiórki makulatury i w kategorii zbiórki puszek aluminiowych (nagrody pieniężne w wysokości 750 zł ufundowane przez starostę sochaczewskiego Jolantę Gonta z przeznaczeniem na wypoczynek lub rozrywkę młodzieży).

Nagrody otrzymali:

– Miejskie Przedszkole nr 3 w Sochaczewie, grupa „Sójki”   najlepsza grupa przedszkolna w kategorii zbiórki makulatury;

– Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Janowie najlepsza grupa przedszkolna w kategorii zbiórki puszek aluminiowych;

– Szkoła Podstawowa w Janowie klasa VI najlepsza klasa wśród szkół podstawowych w kategorii zbiórki makulatury;

– Szkoła Podstawowa w Paprotni klasa „IV” najlepsza klasa wśród szkół podstawowych w kategorii zbiórki puszek aluminiowych;

Dodatkowymi sponsorami w konkursie byli: AGROMAKS Sp. z o.o., Bakoma Sp. z o.o., Nadleśnictwo Radziwiłłów, WFM Kuchnie Rafał Majewski.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie