Strona główna Powiat Prawie 5 milionów na powiatowe drogi

Prawie 5 milionów na powiatowe drogi

377
0
PODZIEL SIĘ

Zgodnie z wcześniejszymi decyzjami powiat sochaczewski otrzymał blisko 5 mln zł na wykonanie modernizacji dróg. Środki pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych. Rządowy program ma na celu wsparcie jednostek samorządu terytorialnego, realizujących inwestycje na swoich drogach. Łącznie do samorządów Mazowsza trafiło w ten sposób ponad 25 mln zł.

W ubiegły czwartek, 5 grudnia w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, nowy wojewoda Konstanty Radziwiłł podpisał umowy na realizację 32 zadań drogowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych z przedstawicielami 24 powiatów, miast i gmin województwa mazowieckiego.

Miliony na drogi

Jednym z beneficjentów jest powiat sochaczewski. W tym przypadku podpisy pod treścią dokumentu złożyli obecni na spotkaniu w Warszawie – starosta Jolanta Gonta, jej zastępca Tadeusz Głuchowski oraz skarbnik Teresa Pawelak. Chodzi o trzy zadania na łączną kwotę dofinansowania 4 930 440 zł.

W ramach pierwszego projektu – przebudowy drogi powiatowej – ul. Głowackiego w Sochaczewie, kwota dofinansowania wynosi 2 124 340 zł. Długość podlegającego modernizacji odcinka to 0,65 km.

W ramach drugiego zadania – przebudowy drogi powiatowej Rybno – Józin, kwota dofinansowania wynosi 1 133 522 zł. Długość modernizowanego odcinka to ok. 2,50 km.

Trzecie zadanie dotyczy przebudowy drogi powiatowej Mizerka – Okopy na odcinku o długości ok. 1,3 km w gminie Nowa Sucha. Samorząd powiatowy otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 672 578 zł.

Lepiej i bezpieczniej

To bardzo oczekiwane środki, które są dużym wsparciem dla powiatów i gmin Mazowsza. Cieszę się, że władze samorządowe tak aktywnie występują o dofinansowania w ramach programów rządowych. Budowy, przebudowy dróg służą mieszkańcom, by jeździło się lepiej i bezpieczniej – powiedział wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Z kolei starosta Jolanta Gonta dodała: – Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu zaistniała możliwość zdecydowanej poprawy infrastruktury drogowej, zarówno pod względem jej jakości, jak i podniesienia poziomu bezpieczeństwa kierowców oraz pieszych. Dodatkowo, modernizacje dróg pozytywnie wpływają na zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych na danych terenach, a to jest także bardzo ważne w perspektywie rozwoju nie tylko powiatu, ale właśnie danej gminy czy miasta.

Starosta podkreśliła też duże zaangażowanie posła Macieja Małeckiego, który jest dobrym duchem rządowego programu dla naszego rejonu i skutecznie wspiera samorząd powiatowy w staraniu się o rządowe środki.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie