Strona główna Iłów Pożar wiaty magazynowej w Miękinkach

Pożar wiaty magazynowej w Miękinkach

358
0
PODZIEL SIĘ

 

11 grudnia, o godzinie 18:51, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o pożarze wiaty magazynowej na jednej z posesji w miejscowości Miękinki (gmina Iłów). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Bud Starych, Iłowa, Giżyc, Brzozowa i Młodzieszyna.

Po dojeździe pierwszych zastępów stwierdzono, że pożarem objęta jest wiata magazynowa o wymiarach około 18×15 metrów. Z uzyskanych informacji wynikało, że wewnątrz znajdują się m.in. dwa samochody – Mercedes Sprinter i Ford Camper, zbiorniki z olejem napędowym i opałowym, kontener morski z oponami do samochodów ciężarowych i osobowych oraz inne materiały palne.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu mediów w obiekcie oraz podaniu 6 prądów gaśniczych (4 wody i 2 piany ciężkiej), z czego 5 podawano w natarciu i 1 w obronie.

Po zlokalizowaniu pożaru przy pomocy koparki prowadzono prace rozbiórkowe oraz rozgarniano i przelewano pogorzelisko. Na miejsce zdarzenia przybył zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie st. bryg. Wiesław Gorzki.

Działania gaśnicze prowadzone przez 10 samochodów i 46 strażaków zakończono o godzinie 21:17.

KPSP  Sochaczew

fot. KPSP  Sochaczew

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCoraz bliżej lotniska
Następny artykułNIE ZABRAKŁO EMOCJI