PIŁKARSKA NIEBIESKA GWIAZDKA

Reklamy

Po raz trzeci społeczność Zespołu Szkół w Teresinie turniejowo wsparła charytatywną akcję „Niebieska Gwiazdka”. W tym roku zagrano dwutorowo, gdyż zbierano też środki na leczenie Mai Kapłon.

W mikołajkowy piątek 6 grudnia nie zabrakło emocji, zaciętych piłkarskich pojedynków i dobrej zabawy. Najważniejszy był szczytny cel, a uczestnicy jak zawsze stanęli na wysokości zadania.

Halowa rywalizacja w piłkę nożną tradycyjnie wywołała duże zainteresowanie, zarówno wśród zawodników, jak i licznie przybyłych kibiców. Tym razem była też doskonałą okazją, by zebrać dary dla najbardziej potrzebujących mieszkańców nie tylko gminy Teresin, ale i całego powiatu. Mikołajkowy Turniej Piłkarski w ramach policyjnej „Niebieskiej Gwiazdki” zorganizowany został przez teresiński Zespół Szkół, Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i KPP Sochaczew. Stawką był puchar starosty sochaczewskiego Jolanty Gonta.

Oczywiście nie mogło zabraknąć pomysłodawczyni „Niebieskiej Gwiazdki” i głównej koordynatorki charytatywnej akcji – st. sierż. Anny Opęchowskiej-Ciak, niezwykle zaangażowanej policjantki z Teresina. W tym roku to już siódma edycja przedsięwzięcia teresińskiego Posterunku Policji. Imprezę z ramienia Starostwa poprowadził rzecznik prasowy Marcin Odolczyk, główny koordynator i pomysłodawca turnieju. Uczniowie tradycyjnie nie zawiedli, kolejny już raz udowadniając swoją otwartość i wrażliwość na ludzkie potrzeby.

Na starcie stanęło osiem ekip, wśród nich „Błękitna Drużyna”, czyli reprezentacja Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie na czele z Katarzyną Żak, wicemistrzynią świata w piłce nożnej plażowej kobiet i mistrzynią świata wśród drużyn mundurowych. Emocji zabraknąć nie mogło, a każdy z uczestników i kibiców podarunkiem wsparł „Niebieską Gwiazdkę”. To nie wszystko, bo podczas tej edycji rozgrywek odbywała się również zbiórka na leczenie Mai Kapłon. Puszka zapełniała się w szybkim tempie, za co teresińskiej społeczności należą się kolejne brawa. Nauczyciele, uczniowie, obsługa administracja, policjanci ochoczo wrzucali dobrowolne datki, głęboko wierząc, że wkrótce Maja wróci do zdrowia.

Puchar starosty Jolanty Gonta ostatecznie powędrował do ekipy o nazwie Jaki Sponsor – Taka Gra. To by się nawet zgadzało, bo jej gra była solidna, a i przyniesione podarunki też w niemałej ilości zasiliły pulę zbiórki. Triumfatorzy zagrali w składzie: Marcin Rosa, Maciej Rusin, Błażej Jankowski, Michał Kubiszewski, Michał Zajdziński, Adrian Kazusek, Karol Abramczyk, Wojciech Gieleciński.

Młodzież po raz kolejny pokazała, że potrafi pomagać i zjednoczyć siły dla dobrego celu i spełnienia marzeń innych. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję – mówiła dzielnicowa st. sierż. Anna Opęchowska-Ciak. Jej koledzy wraz z Katarzyną Żak ostatecznie zajęli w turnieju czwarte miejsce wśród ośmiu rywalizujących drużyn.

Organizatorzy przygotowali też wyróżnienia indywidualne. „Królem strzelców” (9 goli) został Albert Kozłowski, najlepszym bramkarzem Karol Abramczyk, a najlepszym zawodnikiem Artur Ziąbski.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz