Strona główna Kampinos Parking przed urzędem

Parking przed urzędem

414
0
PODZIEL SIĘ

Po tegorocznych pracach w drugim etapie II inwestycji na ul. Kwiatowej, ul. Szkolnej i ul. Ogrodowej w Kampinosie i Kampinosie A trwają ostatnie prace na ulicy Niepokalanowskiej. Realizacja tych zadań była możliwa dzięki uzyskaniu dotacji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych obsługiwanego przez Wojewodę Mazowieckiego.

W centralnych uliczkach Kampinosu zrobiona została nawierzchnia bitumiczna, chodniki i zjazdy z kostki betonowej, uzupełnione trawnikami. W projekcie była budowa oświetlenia ulicznego wzdłuż ulicy Kwiatowej oraz przebudowa istniejącej napowietrznej linii telekomunikacyjnej.

Poprawione też zostały w ramach prac inwestycyjnych, nawierzchnia i chodniki ulicy Niepokalanowskiej. Niemal na wprost Urzędu Gminy Kampinos dokańczany jest dodatkowy parking na samochody osobowe.

­– To w sumie dobrze, że pomyślano o dojeżdżających do urzędu interesantach. Dotąd to był problem, by tam stanąć w godzinach wzmożonego ruchu – mówi jeden z przechodniów koło urzędu gminy Kampinos.

Mieszkańców natomiast cieszy, że pomyślano o naprawieniu chodników w centrum wsi i jest znacznie lepsza możliwość poruszania się.

­– Na pewno skończymy z wykończeniem parkingu do świąt Bożego Narodzenia. Na razie pogoda nam sprzyja, a prac zostało już niewiele. Sama wykończeniówka – zgodnie stwierdzają robotnicy wyrównujący pobocza na Niepokalanowskiej oraz przy parkingu.

Planowany odbiór prac najpóźniej do 30 grudnia.

BN

Fot. Bogumiła Nowak

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWolne w Wigilię
Następny artykułJESIENNY RELAKS