Strona główna Kultura Nowy rocznik historyczny

Nowy rocznik historyczny

359
0
PODZIEL SIĘ

Już w styczniu ukaże się kolejny, trzeci numer „Rocznika Sochaczewskiego”. Będzie on w pewnym sensie przełomowym.

Nie tylko ze względu na nową, barwną, a przez to atrakcyjniejszą szatę graficzną, ale też dzięki różnorodności tekstów, na które składają się opracowania naukowe, sprawozdania, reportaże i wywiady – zarówno pracowników Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, ale także będące wynikiem współpracy Muzeum z lokalnymi stowarzyszeniami, fascynatami historii i dziennikarzami.

To pozwoli czytelnikom zapoznać się z nieznanymi do tej pory faktami z dziejów Ziemi Sochaczewskiej. Jak chociażby fascynującej historii pałacu w Strugach i losów znajdującej się w nim unikalnej kolekcji sztuki japońskiej, która obecnie znajduje się w Muzeum Narodowym w Warszawie. Poznamy także historię powstania sochaczewskich fortyfikacji z okresu II Wojny Światowej.

Czytelnicy będą mogli się również zapoznać m.in. z wynikiem prac archeologicznych prowadzonych na terenie budowy nowego amfiteatru oraz co oglądano w nieistniejącym już kinie przy ulicy Warszawskiej. Dowiemy się również, jak konserwowane są przedmioty wydobyte podczas wykopalisk.

Dodajmy, że „Rocznik Sochaczewski został wydany przez Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą i był współfinansowany przez burmistrza Sochaczewa.

dot

Fot.: MZSiPBnB

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKiermasz jakich mało
Następny artykułPrzez żołądek do serca