Strona główna Teresin Muzyczne show dla Mai

Muzyczne show dla Mai

375
0
PODZIEL SIĘ

Świetna zabawa, na scenie muzyczne gwiazdy i cel główny, czyli zbiórka środków na pomoc w organizacji leczenia Mai Kapłon – tym razem, podczas charytatywnego koncertu, w którym wystąpili artyści znani m.in. z The Voice of Poland.

W sobotnie popołudnie (14 grudnia) w hali widowiskowo-sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie swój wyjątkowy dzień mieli fani muzyki „na żywo”. Imprezę rozpoczęły wychowanki Teresińskiego Ośrodka Kultury – Kasia Rosa, Ola Sobota i Anna Karaś. Zaraz potem na rozświetlonej scenie na przemian swoje największe hity śpiewali młodzi artyści, ale dobrze już znani na ogólnopolskiej estradzie. Specjalnie dla Mai w Teresinie wystąpili – Michał Szczygieł, Zuza Jabłońska, Natalia Zastępa, Amelia Andryszczyk i Ula Kowalska.

Radość z pomagania

Nie zabrakło też przyjętych owacyjnie chłopaków z sochaczewskiej grupy Felivers, którzy niejednokrotnie grali już na charytatywnych imprezach. Również tym razem, zarówno oni, jak i pozostałe zaproszone muzyczne gwiazdy nie miały cienia wątpliwości, by wspólnie zagrać dla Mai, niezwykle uzdolnionej finalistki The Voice of Poland, dziś ciężko chorującej i wymagającej niezwłocznej pomocy.

Propozycję występu w Teresinie i tym samym możliwość wsparcia Majki przyjęliśmy bez wahania. Cieszymy się, że tu jesteśmy – mówili zgodnie muzycy. Podobnie jak strażacy z Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Kaski, którzy także zaprezentowali tu swoje umiejętności, grając specjalnie dla Mai. Ona sama, w ogromnym wzruszeniu bardzo wszystkim podziękowała, łącząc się poprzez „live streaming” z uczestnikami koncertu.

Dodajmy fakt, że od pomysłu do samego wydarzenia w hali GOSiR minęło zaledwie kilka tygodni. Przez ten czas udało się Teresińskiemu Ośrodkowi Kultury, Urzędowi Gminy oraz GOSiR i przede wszystkim ludziom dobrej woli, zorganizować fantastyczną imprezę dla miłośników dobrej zabawy.

Potrzebne miliony

Choć główną rolę tego dnia odgrywała muzyka i śpiew, to jednak trzeba wspomnieć, iż w pamięci publiczności pozostaną też emocjonujące licytacje prowadzone w przerwach między występami. Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami największą kwotę wylicytowano za inkografię Pałacu Prezydenckiego z podpisanym zdjęciem prezydenta Andrzeja Dudy z małżonką. Ostatecznie, ta perełka stała się własnością mieszkanki Teresina, która wygrała aukcję, przeznaczając kwotę 1,7 tys. zł. Łącznie tego dnia udało się zebrać blisko 15 tys. zł. Cały dochód zostanie oczywiście przeznaczony na pomoc dla Mai. Na obecną chwilę jest już zebranych ponad 2 mln zł. Wciąż nie jest to jednak jeszcze połowa środków, za które Maja miałaby olbrzymią szansę na powrót do zdrowia. Operacja w USA, podczas której usunięty zostałby złamany w kręgosłupie pręt i wszczepiony nowy, kosztować ma bowiem aż 5,5 mln zł. Mieszkańcy, nie tylko gminy Teresin, są bezwzględnie przekonani, że wspólnie uzbieramy tę kwotę i podarujemy tym samym Majce szansę na odzyskanie zdrowia.

Koncert w Teresinie był tylko jednym z wielu przykładów, że droga do osiągnięcia celu staje się coraz krótsza. Gramy więc dalej!

Marcin Odolczyk