Strona główna Iłów Mikołajowie na motocyklach

Mikołajowie na motocyklach

288
0
PODZIEL SIĘ

Tradycyjnie w szkołach i domach kultury świętowano w piątek 6 grudnia Mikołajki. W gminie Iłów z tej okazji odbyły się „Rozśpiewane Mikołajki”. Natomiast w gminie Rybno wielki bal z udziałem św. Mikołaja. Natomiast w Iłowie była cała ekipa Mikołajów. Obie imprezy zgromadziły bardzo wiele dzieci, które świetnie się bawiły.

– Zabawa mikołajkowa w gminie Rybno to był wieczór pełen zabawy, świątecznego klimatu oraz była moc prezentów. Każdy uczestnik z radością witał Mikołaja i z niecierpliwością oczekiwał na upominek. Staraliśmy się przygotować wiele atrakcji dla najmłodszych wspólnie z radą gminy – wspomina Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

Bal Mikołajkowy dla najmłodszych odbył się 7 grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie. Na uczestników czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Dla maluchów były animacje i słodki poczęstunek. Największą atrakcją okazała się jednak wizyta Mikołaja, na którego bardzo czekały dzieci, gdyż ciekawiła je zawartość mikołajowego worka. Najmłodsi się nie zawiedli. Mikołaj   wręczył dzieciom upominki.

– Nie obyło się bez tradycyjnych pamiątkowych zdjęć z Mikołajem. Niemal każdy chciał mieć taką pamiątkę – dodaje wójt Jaworski.

Również 7 grudnia mikołajki świętowano w Iłowie. W samo południe dzieciaki z gminy Iłów miały okazję spotkać całą ekipę wyjątkowych świętych Mikołajów. Tradycyjnie jak co roku do Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie zjechali zmotoryzowani Mikołaje. Należą oni do motocyklowej grupy Aioła GM. Co roku przygotowują też tradycyjnie upominki dla dzieci.

– Najmłodsi nie wyobrażają sobie, by ich mogło zabraknąć. Wszyscy przywykli, że iłowscy Mikołajowie z rumorem przyjeżdżają na motocyklach. Dają nie tylko upominki, ale też zapraszają dzieci na krótkie przejażdżki. Tym razem też zadbali, aby każde dziecko obecne na imprezie otrzymało paczuszkę słodkości – mówi Waldemar Czubiel, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie.

Natomiast na scenie wystąpili uczestnicy Małego Studia Piosenki, wprowadzając obecnych w świąteczny klimat.  Były gry i zabawy, tańce prowadzone przez Alicję Wargocką, instruktorkę Zumba Kids. Całą imprezę z Mikołajami poprowadziły wolontariuszki – Katarzyna Cichosz, Ewelina Kuźmińska i Natalia Modrzejewska.

BN

Fot. UG Iłów