Strona główna Kronika kryminalna Małżeństwo uniemożliwiło dalszą jazdę pijanemu kierowcy

Małżeństwo uniemożliwiło dalszą jazdę pijanemu kierowcy

382
0
PODZIEL SIĘ

Był pijany, jechał szlaczkiem i nie posiadał uprawnień do kierowania. Podczas próby odebrania kluczyków uciekł i schował się za ogrodzeniem niezamieszkałej posesji. Mężczyzna był agresywny i nie stosował się do poleceń policjantów. Badanie wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Skrajnie nieodpowiedzialnemu kierowcy dalszą jazdę uniemożliwiło małżeństwo z Sochaczewa. Sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

29 grudnia popołudniu dyżurny sochaczewskiej komendy został powiadomiony o nietrzeźwym kierowcy, który pozostawił na drodze auto i oddalił się z miejsca, ale nadal był w zasięgu wzroku. Na miejsce pojechali policjanci z ruchu drogowego. Okazało się, że kierowca peugeota jechał szlaczkiem od ul. Boryszewskiej w Sochaczewie w stronę Rokotowa. W pewnym momencie zatrzymał auto na ulicy, a małżeństwo, które widziało styl jazdy kierowcy, podjęło próbę zabrania mu kluczyków . Mężczyzna zaczął uciekać i ukrył się na terenie niezamieszkałej posesji.

Policjanci zatrzymali 41 – letniego mieszkańca gminy Nowa Sucha. Mężczyzna był agresywny i nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy. Odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu, więc został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew. Gdy po jakimś czasie zmienił zdanie, badanie wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili również, że mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy. Peugeot, którym jechał 41 – latek został odholowany na koszt właściciela.
Mieszkaniec gminy Nowa Sucha trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Poniesie również konsekwencje kierowania pojazdem, pomimo braku uprawnień. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Sochaczew

fot.policja