Strona główna Sochaczew gmina Koniec marzeń o schronisku

Koniec marzeń o schronisku

405
0
PODZIEL SIĘ

 Wygląda na to, że budowa przez miejski samorząd nowego schroniska dla zwierząt coraz bardziej się oddala. Jak wynika z naszych informacji, w ubiegłym tygodniu Urząd Gminy w Sochaczewie wydał odmowną decyzję dotyczącą lokalizacji schroniska na jednej z działek we wsi Kożuszki Parcel. Jednym z powodów odmowy ma być znajdujące w pobliżu targowisko. Dodajmy, że już wcześnie przeciwko lokalizacji w tym miejscu ochronki protestowała część mieszkańców wsi oraz gminni radni.

Decyzja gminy oznacza, że miasto musi szukać nowej lokalizacji. A to może okazać się bardzo trudne. Jak wynika z naszych informacji, również włodarze innych samorządów, jak i ich mieszkańcy nie życzą sobie podobnego obiektu na ich terenie.

Dodajmy, że istniejące to tej pory schronisko w Kożuszkach Parcel został zamknięte i obecnie trwa jego wygaszanie, które potrwa do końca czerwca 2020 r. Dlatego przypominamy tym, którym nie jest obcy los przebywających tam jeszcze zwierząt, że można je adoptować.

Szczegółowe informacje na temat procedury adopcyjnej można uzyskać pod numerami telefonów: 505-110-564, 737-636-273. Zachęcamy też do odwiedzania fanpaga Azorka prowadzonego na Facebooku: www.facebook.com/schroniskoazorek

Jednocześnie przypominamy, że zgłoszenia o błąkających się bezpańskich psach należy przekazywać telefonicznie do Urzędu Miejskiego, pod dwa numery telefonów. W dni robocze, w godzinach pracy UM, można dzwonić pod numer 862-22-35 wewnętrzny 526 lub 361 (Wydział Infrastruktury Miejskiej). Popołudniami, w święta i weekendy zgłoszenia przyjmowane są przez dyżurnego miasta pod czynnym całodobowo telefonem interwencyjnym 862-36-82.

Dodajmy, że obecnie opiekę nad bezpańskimi psami zabieranymi z terenu Sochaczewa sprawuje schronisko w Płocku (SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna).

dot

fot.archiwum