Strona główna Iłów Kiermasz jakich mało

Kiermasz jakich mało

352
0
PODZIEL SIĘ

 Już po raz piąty w sali OSP w Brzozowie Starym odbył się w niedzielę 15 grudnia Kiermasz Bożonarodzeniowy.

– To nasze wspólnie przygotowania społeczności szkolnej, grona pedagogicznego i rady rodziców ze szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych – mówi Andrzej Grabarek, dyrektor szkoły.

Jak zaznacza, co roku kiermasz to spore wyzwanie, gdyż obok tradycyjnych stoisk z ozdobami i stroikami świątecznymi oraz wypiekami są też występy i to nie tylko uczniów, ale też dorosłych. W tym roku na scenie prezentowali się uczniowie klas trzecich z chórem szkolnym. Wystawili jasełka „Prowadź nas Gwiazdo Betlejemska”. Można też było podziwiać maluchy z oddziałów przedszkolnych, i  uczniów z klas pierwszych i drugich z kolędami. Tegoroczni goście to Zespół Wokalny Dens Babki z Młodzieszyna, Zespół Grzybowianki i Grzybowiacy im. Cecylii Milczarek z Grzybowa, Małe Studio Piosenki przy Gminnym Ośrodku Kultury, a wśród nich Bomble, Alter Ego, Teraz My, a także Kapela Chłopaki do Wzięcia.

W trakcie kiermaszu absolwenci szkoły zaprezentowali projekt „Folklor Łowicki – polską tradycją”. Na Kiermaszu Bożonarodzeniowym wszystkie ozdoby bożonarodzeniowe wykonały dzieci i ich rodzice. Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne – pomoc dzieciom przewlekle chorym oraz częściowo potrzeby szkolne.

BN

fot.pixabay