Strona główna Teresin Kiermasz dla Mai

Kiermasz dla Mai

401
0
PODZIEL SIĘ

To już pewne, że tuż przed świętami Bożego Narodzenia, w sobotę 21 grudnia, niemal cała gmina znowu zagra dla Mai Kapłon. Po raz pierwszy odbędzie się tu plenerowy kiermasz świąteczny, w którym udział wezmą poszczególne sołectwa. Bożonarodzeniowy jarmark powstanie wzdłuż ul. Torowej w Teresinie. Zapowiada się naprawdę ciekawie.

Pomysłodawczynią kiermaszu jest sołtyska Elżbietowa Julita Niedzińska. Władze gminne na czele z wójtem Markiem Olechowskim przyjęły z zainteresowaniem jej propozycję, wspólnie opracowano schemat imprezy. Będzie to coś podobnego, jak podczas dożynek. Sołectwa przygotują według własnego uznania różnego rodzaju potrawy, produkty. Różnica polega na tym, że teraz będzie to wszystko sprzedawane, a minimalne ceny będą z góry określone. W ten sposób, wszystkie pozyskane pieniądze przeznaczone zostaną na pomoc dla Mai Kapłon. Zgłosiło się ponad 20 sołectw – informuje zaangażowana w projekt Anna Gogół, sołtys Granic. Organizatorami kiermaszu będą sołectwa, zaś współorganizatorami: Dworzec TO.Kultura, Urząd Gminy Teresin i Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej.

Podczas kiermaszu sprzedawane będą m.in. różnorodne potrawy wigilijne. Jak się dowiadujemy, będą pierogi, makowce, pierniki i serniki z babcinych receptur, mnóstwo ciast i ciasteczek przygotowanych z udziałem dzieci. Nie zabraknie słonych i słodkich przekąsek serwowanych na gorąco. Będzie pachniało aromatyczną kawą. Przybyłych rozgrzewać mają magiczne herbatki z kwiatem czarnego bzu, pomarańczami, malinami i nutami egzotycznych korzeni. Nie zabraknie wyrobów rękodzielniczych, zresztą niespodzianek tego dnia ma być naprawdę dużo.

Angażujemy w sołectwach wszystkich, którzy chcą się w akcję włączyć. Również dzieci, harcerzy. Podczas imprezy będzie również muzyka świąteczna. Cały czas powstają nowe pomysły. Wszyscy gramy do jednej bramki. Nie będzie rywalizacji pomiędzy sołectwami, a całość dochodu ze sprzedaży wystawionych produktów zostanie przekazane na rzecz Mai – dodaje sołtyska z Granic.

Słowem, będzie się działo. Będzie rodzinnie, pachnąco, radośnie i kolorowo. Tym bardziej wyjątkowo, że wszystko w plenerze, co nie zdarza się często o tej porze roku. Już teraz warto zaplanować sobie sobotę, tuż przed Bożym Narodzeniem.

Marcin Odolczyk

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMikołaj zaprasza
Następny artykułO drogach i podatkach