Strona główna Kultura Fotografie naznaczone miłością

Fotografie naznaczone miłością

321
0
PODZIEL SIĘ

Wystawa fotografii „Jedno skrzydło” w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kramnicach Miejskich zachwyca klimatem, kolorem i ciepłem. Jest zwieńczeniem projektu Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem „Jestem” współfinansowanego z budżetu Sochaczewa.

To piękne, radosne fotografie naznaczone miłością i oddaniem dla rodziny. Mottem wystawy są słowa Luciano de Crescenzo, aktora włoskiego i pisarza – „Każdy z nas jest Aniołem z jednym skrzydłem. Jeżeli chcemy pofrunąć, musimy mocno się objąć”. I tych pełnych miłości objęć i radości życia jest tu bardzo dużo – wspomniała w czasie otwarcia ekspozycji Barbara Bronicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie.

Wernisaż wystawy odbył się 3 grudnia w Kramnicach Miejskich. Ekspozycja będzie czynna do 11 grudnia. Jednak zdjęcia zapewne powędrują gdzieś dalej, aby zachwycać innych swym bogactwem wewnętrznych doznań. A

utorem zdjęć jest Daniel Bidiuk. Wykonał on 15 niezwykłych prac, na których rodzice są z niepełnosprawnymi dziećmi. Najważniejszym przesłaniem każdej z fotografii jest bliskość, miłość i radość z bycia razem.

Celem tego projektu jest przełamywanie stereotypów narosłych wokół rodzin z osobami niepełnosprawnymi, zwiększanie ich poczucia przynależności do społeczeństwa oraz wzrost akceptacji. I wystawa ta doskonale wypełnia tę misję. Tym bardziej, że prezentowane na fotografiach osoby są w sposób niezwykle subtelnych i pełen żaru. Aż trudno momentami uwierzyć, że są to osoby niepełnosprawne i niektóre z nich bardzo chore i doświadczone przez los. Zdjęcia emanują wewnętrznym ciepłem i radością życia.

Autor fotografii umieścił swych bohaterów na tle bujnej, letniej przyrody. Każda z nich oddaje osobowości portretowanych osób z niezwykłym pietyzmem – w uśmiechu, spojrzeniu, jak również ukazuje fascynację naturą i kontaktem z bliską osobą.

­– To nie jest tuzinkowa, kolejna wystawa fotograficzna. Ta wystawa na długo zapada w pamięć, gdyż pokazuje świat, z jakim zmagają się te rodziny. A jednocześnie to obraz szczęścia i radości życia, pomimo trudności dnia codziennego i stereotypów, jakie zwykle towarzyszą tym rodzinom. Zachęcam do obejrzenia tych niezwykłych fotografii, które czegoś nas uczą – mówiła Hanna Jażdżyk, kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie.

BN

Fot. MBP

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułInternet za darmo
Następny artykułStawiają drugi pawilon