Strona główna Kronika kryminalna Chciał przekupić policjantów

Chciał przekupić policjantów

383
0
PODZIEL SIĘ

Przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym i próbował wręczyć policjantom łapówkę za odstąpienie od czynności służbowych. Akt oskarżenia trafi do sądu. Sprawcy grozi do 8 lat.

Policjanci ruchu drogowego w dniu 10 listopada 2019 roku kontrolowali prędkość na ul. Warszawskiej, tuż przy zjeździe z drogi krajowej nr 92. O godzinie 8:40 zauważyli kierowcę chevroleta camaro, który jechał zdecydowanie za szybko. Pomiar wskazał 95 km/h w obszarze zabudowanym.

Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli, poinformowali o popełnionym wykroczeniu i jego konsekwencjach – mandacie i punktach karnych.

Kierowcy chevroleta zdecydowanie bardziej zależało na punktach. Podczas wykonywanych czynności podał policjantom dowód rejestracyjny, w który włożył banknoty i zaproponował, żeby się „dogadali”.

40 – letni mieszkaniec Sochaczewa został zatrzymany i doprowadzony do sochaczewskiej komendy. W Prokuraturze Rejonowej usłyszał zarzuty usiłowania wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

KPPSochaczew

fot.policja