Strona główna Sport BARDZO SZYBKIE DERBY

BARDZO SZYBKIE DERBY

167
0

Zwycięstwem zakończyły sochaczewskie tenisistki stołowe pierwszą rundę Ekstraklasy. Na derbowy mecz do hali MOSiR przyjechała drużyna GLKS Nadarzyn prowadzona przez Marcina Kusińskiego. Nie ma co ukrywać, podopieczne Bronisława Gawrylczyka były faworytkami i z tej roli wywiązały się wzorowo.

W pierwszym pojedynku będąca w wyśmienitej formie Irina Ciobanu wygrała szybko z Julią Ślązak (w poprzednim sezonie była zawodniczką naszego klubu). Do drugiego Magdalena Sikorska przystąpiła bardzo skupiona. W pierwszym dwóch setach zdominowała Paulinę Krzysiek. Do trzeciego podeszła prawdopodobnie zbyt rozluźniona i odeszła od stołu pokonana. Na szczęście w czwartym secie potrafiła ponownie się skoncentrować i pewnie wygrała. W ostatnim pojedynku Daria Łuczakowska tradycyjnie zaprezentowała elegancki styl gry i szybko zakończyła rywalizację.

SKTS wygrał 3:0 i aktualnie jest na drugim miejscu w tabeli. Prawdopodobnie je straci, gdyż wrocławskie Akademiczki mają przed sobą zaległy mecz z Bebetto Częstochowa.

SKTS Sochaczew – GLKS Scania Nadarzyn 3:0

Irina Ciobanu – Julia Ślązak 3:0 (11-6, 11-8, 11-5)

Magdalena Sikorska – Paulina Krzysiek 3:1 (11-7, 11-1, 5-11, 11-6)

Daria Łuczakowska – Katarzyna Ślifirczyk 3:0 (12-10, 11-8, 11-8)