Strona główna Powiat Wszystko o pieczy zastępczej

Wszystko o pieczy zastępczej

280
0
PODZIEL SIĘ

Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz członkowie Stowarzyszenia „Stacja Dom”, 14 listopada, w ramach nowego cyklu kina Odeon „Kobiety w roli głównej”, uczestniczyli w prelekcji na temat pieczy zastępczej. Prelekcja połączona była z przedpremierową emisją filmu „1800 gramów”.

Wydarzenie to miało na celu promowanie pieczy zastępczej, zainteresowanie lokalnej społeczności tym niezwykle ważnym i potrzebnym tematem. Wpisuje się ono w działania w ramach projektu „Bądź nadzieją na miłość”, prowadzonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rodzin Zastępczych „Stacja Dom” we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie.
Podczas spotkania widzowie przed obejrzeniem filmu zapoznali się z zagadnieniem rodzicielstwa zastępczego, dowiedzieli się, na czym ono polega, kto może zostać rodzicem zastępczym i jakie będzie miał obowiązki z tego tytułu, oraz na jakie wsparcie może liczyć ze strony instytucji i stowarzyszenia.

Ważnym elementem spotkania była możliwość wysłuchania historii z życia rodzin zastępczych z naszego powiatu.

Organizatorzy mają nadzieję, iż udało się choć trochę przybliżyć temat rodzicielstwa zastępczego, a jeśli czyjeś serce zaczęło bić trochę szybciej, a w głowie zaświtała myśl, że może i ja, mogłabym/mógłbym zostać taką rodziną, to PCPR zaprasza do swojej siedziby znajdującej się w budynku Starostwa Powiatowego ul. marsz J. Piłsudskiego 65, gdzie można uzyskać więcej informacji na temat możliwości pomocy dzieciom.

Dodatkową atrakcją przygotowaną przez kino Odeon dla wszystkich uczestników było losowanie upominków, które ufundowane zostały przez partnerów cyklu.

PCPR

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKoncert i wystawa
Następny artykułKONCERT W SALONIE CHOPINA