Strona główna Wyszogród Wizyta z Erasmusa

Wizyta z Erasmusa

353
0
PODZIEL SIĘ

 Zagraniczni partnerzy z Chorwacji i Włoch, uczestniczący w programie edukacyjnym Erasmus+ odwiedzili Szkołą Podstawową im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, w Wyszogródzie.

Wyszogrodzka szkoła przystąpiła do dwuletniego programu Erasmus+ w tym roku, 1 października. Na realizację przedsięwzięcia otrzymała 39 036 euro. Jej partnerami są szkoły z Chorwacji i Włoch. Zadanie edukacyjne polega na kształtowaniu nowych umiejętności, jak też szkoleniowych wyjazdach integracyjnych w drodze wymiany międzyszkolnej. Projekt „Innowacyjne metody nauczania języków obcych z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnej” zakłada niwelowanie różnic i rozbieżności w nauczaniu uczniów z niepełnosprawnością, naukę i wymianę doświadczeń, poznanie różnych metod aktywizujących stosowanych w pracy z naszymi uczniami, naukę i rozwój kadry pedagogicznej oraz podniesienie świadomości europejskiej i wzmocnienie więzi europejskich.

­– Pierwszy dzień wizyty naszych partnerów z Erasmus+ rozpoczął się oficjalnym powitaniem oraz przedstawieniem przez uczniów prezentacji multimedialnej o naszej szkole. Drugim punktem była lekcja pokazowa dotycząca mechatroniki, poprowadzona w języku angielskim przez pana Dutkowskiego. Następnie odbyło się spotkanie organizacyjne na temat współpracy w projekcie Erasmus+ – mówi Bogumiła Jasińska, dyrektor SP w Wyszogrodzie.

Po odpoczynku zaproszeni goście wraz z przedstawicielami Rady Pedagogicznej spotkali się z burmistrzem i pracownikami Urzędu Gminy i Miasta Wyszogród na uroczystej kolacji.

BN

Fot. SP Wyszogród

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPożar na Wodociągowej
Następny artykułNajaktywniejsza gmina