Strona główna Kultura Wieczór ze zbrodnią (Galeria zdjęć)

Wieczór ze zbrodnią (Galeria zdjęć)

572
0
PODZIEL SIĘ

W siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie, w czwartek   28 listopada, odbyło się spotkanie autorów związanych z wydawnictwem Harde. W tym prestiżowym miejscu pojawili się Hanna Dobrowolska, Sławomir Koper oraz sochaczewianin Janusz Szostak.

Zaproszeni twórcy opowiadali o swoich świeżo wydanych książkach, Hanna Dobrowolska o debiutanckiej „Wnuczkowej mafii”, Sławomir Koper o kolejnej swojej analizie historycznej, tym razem dotyczącej „Polskich terrorystów i zamachowców”, za co niektórzy „polscy patrioci” z pewnością nie będą mu wdzięczni.

Wreszcie Janusz Szostak z zapowiadającymi się na bestseller „Gangsterskimi egzekucjami”, będącymi wnikliwą analizą faktu, że żadne z opisywanych przez niego w tej książce morderstw nie zostało przez wymiar sprawiedliwości wyjaśnione i ukarane. Szostak w swoim dziennikarskim śledztwie wskazuje kulisy tych zbrodni, ich prawdziwy przebieg i co najistotniejsze – sprawców.

Z sali padały pytania skierowane głównie do Janusza Szostaka, dotyczące aktualnej sytuacji w polskim świecie przestępczym. Pytano też o bezpośrednie kontakty Szostaka, podczas zbierania materiałów do książek, ze znanymi gangsterami. Jak przyznał, ma je niemal na co dzień: – To moje źródło informacji, obok akt sądowych czy policyjnych relacji. Nie odczuwam z ich strony zagrożenia. Jednak zachowuję bezpieczeństwo i higienę pracy – zaznaczył dziennikarz.

To bardzo interesujące spotkanie prowadziła wprawnie i ze swadą Anna Popek, dając kolejny dowód swojego profesjonalizmu.

Organizatorem spotkania z twórcami było Wydawnictwo Harde, będące wydawcą wymienionych książek. Był to kolejny ważny wieczór w historii siedziby SDP, przybyli goście z satysfakcją i żalem opuszczali to zacne miejsce i swoich ulubionych autorów.

Krzysztof Owczarczyk

Fot. Dorota Owczarczyk