Strona główna Sport W ODMIENNYCH NASTROJACH

W ODMIENNYCH NASTROJACH

339
0
PODZIEL SIĘ

W miniony weekend zakończyła się runda jesienna w płockiej okręgówce. Nasze drużyny rozegrały swoje ostatnie mecze. Bzura rywalizowała na wyjeździe z Pogonią Słupia, a Unia Iłów gościła na swoim boisku słabo spisujących się w tym sezonie Błękitnych Gąbin.

Chodakowianie tylko w pierwszej połowie mieli niewielkie problemy z gospodarzami. Gol do szatni Kamila Kacprzaka ustawił spotkanie i po zmianie stron boiska niepodzielnie na nim rządzili, strzelając przy okazji gospodarzom trzy gole. Bzura, jak widać, na murawie przezwyciężyła kryzys i nadal należy do grona drużyn, które wiosną powinny walczyć o awans do czwartej ligi. Sześć punktów straty do lidera z pewnością można nadrobić.

Unia zagrała niezły mecz. Jak wielokrotnie w tym sezonie bywało, zawiodła skuteczność. Na domiar złego przy stanie 1:1 boisko musiał opuścić ukarany czerwoną kartką Oskar Kobierecki (42′). Iłowianie grali ambitnie i niewiele brakowało, żeby choćby uratować remis. Niestety cztery minuty przed końcowym gwizdkiem Adrian Olkiewicz wpakował piłkę do siatki bramki Adama Zwierza i trzy punkty pojechały do Gąbina.

Jak widać z tabeli, nasze drużyny kończą piłkarską jesień w zupełnie różnych nastrojach. W Bzurze mogą być zadowoleni. Bardzo młoda drużyna całkiem dobrze sobie radziła w meczach z mocnymi rywalami. Niestety traciła punkty z przeciętnymi drużynami dysponującymi doświadczonymi piłkarzami, którzy potrafili młodości przeciwstawić boiskowe cwaniactwo. Teraz trzeba tylko mocno przepracować zimę i stawać do walki o czwartą ligę.

W Iłowie panują raczej minorowe nastroje. Drużyna, której bały się wszystkie ekipy z regionu płockiego, dzisiaj jest dostarczycielem punktów. Co się stało z tą ekipą? Na to pytanie muszą odpowiedzieć sobie piłkarze, trenerzy oraz działacze Unii. Jeżeli sytuacja się nie poprawi, niestety w Iłowie będą musieli przełknąć gorycz spadku.

Pogoń Słupia – Bzura Chodaków 1:5 (1:2)

gole: Adrian Tomczyk (3), Michał Struzik, Kamil Kacprzak

skład: Michał Siemiński – Marcin Kawczyński, Piotr Krawczak (70′ Paweł Piórkowski), Dawid Stypuła, Jakub Kowalski, Adam Żółtowski, Kamil Kacprzak (75′ Mateusz Tymorek), Jan Wierzbicki, Michał Struzik (77′ Mateusz Struzik), Adrian Tomczyk, Kamil Wojciechowski

Unia Iłów – Błękitni Gąbin 1:2 (1:1)

gol: Piotr Chmielak

skład: Adam Zwierz – Mateusz Żakowski (80′ Alan Karasek), Kuba Świątek, Karol Siejka (55′ Mariusz Kunikowski), Krystian Wawrzyn (82′ Piotr Felczak), Tomasz Trafalski, Oskar Kobierecki, Grzegorz Banasiak, Piotr Chmielak, Tomasz Grzywacz, Dawid Skrzynecki (75′ Adrian Strycharski)

 

Wyniki XIII kolejki

Pogoń – Bzura 1:5

Unia – Błękitni 1:2

Orzeł – Kasztelan 1:0

Zryw – Skra 0:1

Delta – Mazur 0:2

Czermno – Skrwa 1:3

Amator – Stoczniowiec 6:0

 

Tabela

1.Orzeł Goleszyn 29 34-19

2.Kasztelan Sierpc 28 53-15

3.Skra Drobin 24 41-33

4.Bzura Chodaków 23 26-18

5.Mazur Gostynin 20 32-31

6.Delta Słupno 20 27-25

7.Zryw Bielsk 20 32-28

8.Amator Maszewo 19 41-24

9.Stoczniowiec Płock 19 35-24

10.Unia Czermno 16 23-30

11.Błękitni Gąbin 15 20-30

12.Skrwa Łukomie 10 14-45

13.Pogoń Słupia 8 20-53

14.Unia Iłów 6   22-45

Tomasz Ertman

Fot. arch. Krzysztof Lewandowski