Strona główna Iłów Uczcili pamięć przyjaciela sportu

Uczcili pamięć przyjaciela sportu

316
0
PODZIEL SIĘ

Już po raz siódmy, w sobotę, 16 listopada odbył się Sztafetowy Bieg Pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego po powiecie sochaczewskim. Symboliczny start i rozpoczęcie biegu miał miejsce na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie o godzinie 10.00, a meta zaś w Iłowie. W biegu brała udział ponad setka uczestników.

Impreza ta oprócz promowania aktywności ruchowej, poświęcona jest pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego, pedagoga, nauczyciela, wieloletniego dyrektora szkoły w Żukowie, honorowego obywatela Iłowa i Sochaczewa, jak również dziennikarza i komentatora radiowego sportowych wydarzeń. Zmarł on w maju 2013 roku.

W tegorocznym, siódmym już biegu brało udział około 100 uczestników, w tym młodzież, nauczyciele, przyjaciele i znajomi zmarłego patrona imprezy. Organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Powiatowy Zespół Edukacji, Mijesji Ośrodek Sportu i Rekreacji, urzędy dmin w Młodzieszynie i Iłowie, Stowarzyszenie „Przez sport w przyszłość” oraz Szkoła Podstawowa w Żukowie i członkowie sekcji lekkiej atletyki OKS „Skra” w Sochaczewie.

Ten Bieg Sztafetowy jest wyjątkowy, bo nie liczy się tu wynik. Ważny jest udział i ukończenie tego biegu. Chodzi o uczczenie pamięci naszego przyjaciela, wielkiego miłośnika sportu. W tym roku wystartowało bardzo dużo dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z Sochaczewa, Kamiona, Młodzieszyna, Janowa, Iłowa i Żukowa. Nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych – informują organizatorzy imprezy.

W Biegu startowali Monika Pietrzyk, wójt gminy Młodzieszyn, Jan Paweł Kraśniewski, wójt gminy Iłów, Aneta Roskosz i Filip Kopka, radni powiatowi oraz wielu radnych gminnych. Oprócz biegaczy w sztafecie uczestniczyli także rowerzyści.

Tradycyjnie Bieg rozpoczął się od startu na terenie MOSiR-u. Potem, jak to ma miejsce od początku organizowania tej imprezy, 20-kilometrowa trasa wiodła przez Żuków, Młodzieszyn i Iłów. Po dotarciu na metę, przy cmentarzu w Iłowie, wójt gminy Młodzieszyn wraz z uczestnikami Biegu złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie Sylwestra Rozdżestwieńskiego. Na koniec tej imprezy wszyscy zostali zaproszeni przez wójta Jana Kraśniewskiego na spotkanie w Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Iłowie, gdzie mogli odpocząć po emocjach oraz wysiłku sportowym.

Sztafetowy bieg ku czci Sylwestra Rozdżestwieńskiego na stałe wpisał się w kalendarz listopadowych wydarzeń. Z roku na rok przybywa uczestników tej imprezy. Bieg ten cieszy się też rosnącym zainteresowaniem biegaczy – amatorów aktywności fizycznej.

BN

Fot. UG Iłów