Strona główna Powiat Tydzień zdrowia

Tydzień zdrowia

307
0
PODZIEL SIĘ

Jak co roku, w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie odbył się Tydzień Zdrowia. W dniach 21-25 października br. uczniowie i pracownicy placówki zdobywali wiedzę na temat zdrowego stylu życia.

Nasze cykliczne zajęcia rozpoczęliśmy od spotkania z protetyk Marzeną Gołębiewską. Gość opowiedział o swojej pracy, wyjaśnił, jak należy dbać o uzębienie i   pokazał sposób prawidłowego szczotkowania zębów. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia różnych aparatów ortodontycznych. Krótkim podsumowaniem spotkania był konkurs dla uczniów, w którym za udzielenie prawidłowej odpowiedzi otrzymywali szczoteczki do zębów. Na zakończenie, w ramach dbania o zdrowy uśmiech, pani Marzena rozdała wszystkim gumy do żucia.

W kolejnym dniu odbył się konkurs na najlepszą jesienną sałatkę. Do konkursu przystąpiły wszystkie klasy. Sałatki prezentowały się znakomicie, były smaczne i pięknie podane. Można było nacieszyć nie tylko oko, ale też kubki smakowe, próbując tych pyszności.

W środę grupa uczniów z koła sportowego zaprezentowała się w pokazie sportowym. Chłopcy pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego przygotowali zestaw piramid gimnastycznych, występy akrobatyczno – gimnastyczne, wymyk i odmyk na drążku oraz pokaz padów i samoobrony. Na sam koniec publiczność została porwana do wspólnej zabawy w rytm piosenki „Guli, guli, ram zam zam”.

W czwartek Koło Prozdrowotne przygotowało dla wszystkich uczniów stoisko ze zdrowymi przekąskami. Na stołach można było znaleźć m.in.: świeże i suszone owoce, warzywa, wafle kukurydziane i pasty warzywne. Członkowie koła chcieli w ten sposób pokazać, że można szybko i prosto przygotować zdrowe, drugie śniadanie.

W ostatni dzień Tygodnia Zdrowia gościliśmy w murach naszej szkoły Marcina Niemca i jego podopiecznych z Sochaczewskiego Centrum Sztuk Walki. Młodzi judocy zaprezentowali swe umiejętności. Podczas pokazu wykorzystano elementy gimnastyki, akrobatyki, pady i technikę judo. Uczniowie i nauczyciele byli pod wielkim wrażeniem umiejętności prezentowanych przez młodych adeptów sztuki walki. Na koniec trener zaprosił jednego z naszych uczniów na matę, by pokazać, że judo to sport dla każdego.

Tydzień zdrowia miał na celu uświadomienie uczniom i wszystkim pracownikom szkoły, że zdrowie, to połączenie odpowiedniej diety, ruchu fizycznego i dobrego samopoczucia.

ZSzS Erminów