Strona główna Młodzieszyn Turniej o pieniądzach

Turniej o pieniądzach

302
0
PODZIEL SIĘ

Tegoroczna edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Pieniądzach, Oszczędzaniu, SKO i Bankach Spółdzielczych odbyła się 20 listopada w Szkole Podstawowej im. Stanisława Grzmota-Skotnickiego w Młodzieszynie. Przeprowadzona została w formule popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”.

Zainteresowanie uczniów tematem przerosło oczekiwania organizatorów. W tym roku startowali uczniowie ze szkół w Kamionie, Janowie oraz Młodzieszynie. Głównym organizatorem oraz prowadzącą turniej była Barbara Sieczkowska, opiekunka Szkolnej Kasy Oszczędności przy SP w Młodzieszynie. Wspierali ją Beata Ciura i Leszek Borkowski.
Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat finansów, zasad funkcjonowania banków spółdzielczych oraz ich historii. Do finału zakwalifikowali się – Izabela Janicka i Kacper Mitrowski, oboje z SP w Młodzieszynie oraz Zuzanna Budek z SP w Kamionie. Zwycięzcą ostatecznie został Kacper Mitrowski. W nagrodę otrzymał puchar „Jeden z dziesięciu”. Wszyscy uczestnicy konkursu dostali nagrody, których fundatorem był Bank Spółdzielczy w Sochaczewie i Rada Rodziców przy SP w Młodzieszynie. Jak się zatem okazało uczniowie podstawówek mieli całkiem niezła wiedzę o finansach i oszczędzaniu.

Oprac. BN

fot.pixabay