Strona główna Teresin Trwają akcje dla ratowania Mai

Trwają akcje dla ratowania Mai

425
0
PODZIEL SIĘ

Niemalże cała gmina Teresin gra na rzecz ciężko chorej Majki Kapłon. Niesamowici mieszkańcy wciąż organizują przeróżne inicjatywy, podczas których prowadzona jest publiczna zbiórka na rzecz wsparcia leczenia utalentowanej artystki, mieszkanki Elżbietowa.

Kolejna bardzo aktywnie w akcję włączyła się kolejna gminna placówka oświatowa. Tym razem w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Paprotni odbyła się licytacja. Tu również zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów.

– Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim za zaangażowanie, poświęcony czas i bezinteresowną pomoc dla cudownej osoby, jaką jest Maja Kapłon. Dziękuję, samorządowi szkolnemu za świetną współpracę, całej radzie rodziców, dyrekcji szkoły, gronu pedagogicznemu, pracownikom szkoły, rodzicom, przybyłym gościom, wszystkim ofiarodawcom i w szczególności uczniom za okazane serce. Dziękuję za wielotorową pomoc w zorganizowaniu imprezy, którą zakończyliśmy z wynikiem 9.001,78 zł. – mówi Joanna Kaczanowska, przewodnicząca rady rodziców w Szkole Podstawowej w Paprotni. Całkowity dochód z licytacji przeznaczony zostanie na planowaną operację Mai.

To nie koniec tego typu przedsięwzięć, bowiem w akcję pomocy włączyła się Akademia Sportowych Diamentów prowadzona przez Piotra Bieńkowskiego. Podczas zajęć dla najmłodszych rozegrany został charytatywny turniej piłki nożnej na rzecz Mai. Tu również dzieci wykazały się wspaniałym zaangażowaniem i z ochotą przystąpiły do rywalizacji, tworząc wspaniałe widowisko.

Z kolei UKS Filipides zaprasza na Charytatywny Bieg Mikołajkowy „Ratujemy Maję”, który odbędzie się 8 grudnia 2019 w Teresinie. Zapisy prowadzone będą w dniu biegu od godz. 10:30 do godz. 11:30 na Dworcu TO.Kultura! Wpisowym ma być dobrowolny datek do puszki „na leczenie Mai Kapłon”. Bieg odbędzie się ulicami Teresina (ul. Torowa – Guzowska – Załamana – Lipowa) na dystansie ok. 1 km. Jak zapowiadają organizatorzy – dla każdego przewidziano medal! O kolejnych imprezach na rzecz Mai będziemy na bieżąco informować, a tych zapowiada się naprawdę wiele.

Marcin Odolczyk

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNie dla współpracy
Następny artykułSprawdzą szamba