Strona główna Kampinos Szkolne wybory

Szkolne wybory

315
0
PODZIEL SIĘ

W gminie Kampinos odbyły się 24 października wybory uzupełniające do Młodzieżowej Rady Gminy.

Były konieczne z tego względu, że część uczniów odeszła z tej rady po ukończeniu szkoły. Szkolna Komisja Wyborcza przygotowała samodzielnie lokal wyborczy oraz karty dla uprawnionych do głosowania. Frekwencja była 100-procentowa, gdyż głosowali wszyscy, którzy mieli prawo głosu, a było ich 132 osoby. Wszystkie głosy były ważne.  O mandaty ubiegało się 20 uczniów.  Na poziomie klas IV o mandat radnego ubiegało się ośmiu kandydatów, na poziomie klas V, VI I VII po czterech kandydatów.

Mandat radnego Młodzieżowej Rady Gminy Kampinos uzyskało 7  uczniów. Z klas czwartych radnymi zostały –  Amelia Lewandowska, Amelia Jędrzejewska i Julia Pliszka. Z piątoklasistów wybrano dwóch radnychAnnę Zdunek i Adama Jakubika. Na poziomie klas szóstych wygrał mandat Szymon Czapnik, a siódmych  Jan Nagot.

Nowi radni zostaną przedstawieni w listopadzie na sesji Rady Gminy Kampinos dorosłym radnym. Młodzieżowa Rada Gminy Kampinos przedstawia dorosłym swoje wnioski i uchwały dotyczące spraw najmłodszych i młodzieży.

BN

Fot. UG Kampinos

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPyły utrudniają życie
Następny artykułRozwijają kompetencje