Strona główna Teresin Sukces na krajowej scenie

Sukces na krajowej scenie

365
0
PODZIEL SIĘ

 9-letnia Julia Kołodziejak z gminy Teresin została wojewódzką zwyciężczynią w kategorii wiekowej 9-14 lat w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka. W kategorii 15-19 lat najlepsza była Karolina Jędrzejewska z Sochaczewa. Obie wokalistki zostały wyróżnione również podczas dalszego, finałowego etapu.

Konkurs zorganizowany został przez Państwowy Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Przede wszystkim po to, by upamiętnić legendarnego wokalistę zespołu Stanisława Jopka.

W 2018 roku Zespół „Mazowsze” świętował siedemdziesiątą rocznicę istnienia. Tak zacny jubileusz przyniósł za sobą nowe muzyczne wyzwania. Dyrektor PZLPiT „Mazowsze” Jacek Boniecki zaprosił więc utalentowane wokalnie osoby do wzięcia udziału w pierwszej edycji konkursu. Przebiegał on dwuetapowo i podzielony był na cztery kategorie wiekowe: 9-14 lat, 15-19 lat, 20-25 lat oraz 26+. Zaznaczmy, iż pierwszy etap odbył się na początku października w 16 województwach. Uczestnicy musieli zmierzyć się z niełatwym repertuarem zespołu „Mazowsze” i przygotować dwa utwory do prezentacji podczas przesłuchań.

Z każdego województwa jedna osoba – laureat pierwszego miejsca w każdej kategorii wiekowej zaproszony był do udziału w drugim etapie, który odbywał się w siedzibie zespołu „Mazowsze” w Otrębusach. Tam, w kategorii wiekowej 9-14 lat w województwie mazowieckim pierwsze miejsce zajęła Julia Kołodziejak, zaś Karolina Jędrzejewska wygrała w kategorii 15-19 lat. Obie wokalistki na scenie w Otrębusach rywalizowały z najlepszymi wokalistkami i wokalistami z całej Polski. W drugim etapie przesłuchań laureaci trzech pierwszych miejsc z każdej kategorii wiekowej zaproszeni byli do udziału w koncercie galowym z orkiestrą, baletem i chórem zespołu „Mazowsze”. Spośród blisko 600 uczestników, którzy zgłosili się do konkursu w całej Polsce, jury w drugim etapie wyłoniło zwycięską jedenastkę i przyznało wyróżnienia.

Miło nam poinformować, że zarówno Karolina, jak i Julia zostały wyróżnione. Ale to jeszcze nie koniec, bowiem Julia Kołodziejak została przez jury uhonorowana nagrodą specjalną dyrektora zespołu „Mazowsze”. Tym samym, wzięła udział w koncercie galowym wraz z zespołem „Mazowsze”. Ponadto Julia otrzymała również nagrodę prezydenta miasta Pruszkowa dla najmłodszego uczestnika konkursu. Nagród zatem dużo, wszystkie w pełni zasłużone, pozostaje nam pogratulować i życzyć kolejnych muzyczno-wokalnych sukcesów.

Marcin Odolczyk

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZajmą się podatkami
Następny artykułNa festiwalowej scenie