Strona główna Teresin Strażacy zbroją się

Strażacy zbroją się

345
0
PODZIEL SIĘ

 Kolejne jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w gminy Teresin poszerzają swój park maszyn i urządzeń. Nowoczesny sprzęt trafił ostatnio również m.in. do Teresina i Budek Piaseckich.

– Dziś otwieramy nowy rozdział. Dzięki dotacji z MSWiA zakupiliśmy zestaw hydrauliczny do ratownictwa drogowego firmy HOLMATRO. Zakup był możliwy dzięki sprawnej obsłudze Delta Service. Dziękujemy Komendantowi Gminnemu Dariuszowi Tartanusowi oraz komendantowi powiatowemu Piotrowi Piątkowskiemu i pracownikom Komendy Powiatowej PSP w Sochaczewie, za pomoc w realizacji dotacji – mówi Adam Krukowski, naczelnik OSP Teresin. Jak wyjaśnia, środki na zakup pozyskano z puli przeznaczonej dla jednostek spoza Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. W skład pozyskanego zestawu wchodzi pompa hydrauliczna i nożyco-rozpieracz. Sprzęt będzie jeździł na ciężkim samochodzie ratowniczo-gaśniczym. – Zbroimy się jak możemy. Wkrótce na drodze powiatowej w centrum Teresina powstanie upragniony przez mieszkańców całej gminy tunel. Jego budowa jest bardzo potrzebna, lecz nie przejadą tamtędy ciężarówki, a co za tym idzie wozy bojowe. Dlatego już dziś chcemy stanąć na wysokości zadania, tak by po powstaniu tunelu móc w 100 % zabezpieczyć Teresin – wyjaśnia naczelnik Krukowski.

Cieszą się również druhowie z OSP Budki Piaseckie. W ramach dotacji z WFOŚiGW, który pokrył 75% kosztów zakupu oraz ze środków własnych jednostka wzbogaciła się o wysokiej klasy jakości sprzęt do działań ratowniczych. Są to m.in.: działko wodno-pianowe Azimutor 3000, pompa elektryczna REDY 4, skafandry Lodowo-Ratownicze 2 szt., ubranie specjalne Rosenbauer Fire Max 3 3 szt., prądownica Rosenbauer 101 EN, piła spalinowa Sthil MS 261, a także drabina teleskopowa Eco-Line, piła szablasta Makita i wytwornica piany M4. – Teraz nasze działania będą skuteczniejsze a bezpieczeństwo ratowników wejdzie na dużo wyższy poziom – mówi Adrian Bylicki z Zarządu OSP Budki Piaseckie – Jesteśmy teraz jedyną jednostką OSP w powiecie sochaczewskim poza komendą PSP, która posiada tego typu skafandry do ratownictwa oraz zupełnie jedyną, która posiada działko o takiej wydajności, jak nowo zakupione – dodaje. Co ciekawe, wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku Budki Piaseckie dołączą do grona jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, została podpisana już umowa w tej sprawie.

Powody do radości mogą mieć również druhowie z OSP Szymanów. – Nasza jednostka wzbogaciła się o dwanaście nowych szafek na ubrania bojowe, które pomogą utrzymać porządek w garażu oraz lepszy komfort strażaków podczas przebierania się do akcji – mówią szymanowscy strażacy podkreślając, że zakup został sfinansowany z środków własnych jednostki.

Marcin Odolczyk

fot.pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStrażackie zakupy
Następny artykułRozkopią Chodaków