Strona główna Rybno Sprawdzą szamba

Sprawdzą szamba

501
0
PODZIEL SIĘ

Wójt gminy Rybno Damian Jaworski skierował pismo do mieszkańców w związku z przeprowadzaną ewidencją szamb oraz przydomowych oczyszczalni ścieków.

Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, każda z tych jednostek administracyjnych ma obowiązek przeprowadzania ewidencji zbiorników bezodpływowych w celu kontroli częstotliwości ich opróżniania, oraz w celu opracowania planu rozwoju sieci kanalizacyjnej. Ma też za zadanie sprawdzanie przydomowych oczyszczalni ścieków.

W związku z tym Damian Jaworski prosi właścicieli  nieruchomości z terenu gminy Rybno o wypełnienie ankiety dla właścicieli i dostarczenia jej  do urzędu  gminy do 30 listopada. Znajdą się w niej informacje, które pozwolą gminie sporządzić wymaganą przepisami prawa ewidencję zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Rybno. Ankietę zobowiązany jest wypełnić każdy właściciel nieruchomości. Druki dostępne w Urzędzie Gminy Rybno, u sołtysów oraz na stronie gminarybno.com.

Wypełnioną ankietę należy dostarczyć do urzędu gminy lub przesłać pocztą, ewentualnie drogą mailową na adres: sekretariat@gminarybno.com. Można też przekazać za pośrednictwem sołtysów.

– W przypadku niezłożenia  ankiety,  upoważnieni  pracownicy  Urzędu  Gminy  Rybno przeprowadzą kontrolę posesji w celu  ustalenia  posiadanego zbiornika  na nieczystości  ciekłe – informuje Damian Jaworski.

BN

fot.pixabay