Strona główna Kronika kryminalna Sochaczewska drogówka i działania “L”

Sochaczewska drogówka i działania “L”

436
0
PODZIEL SIĘ

Policjanci z sochaczewskiej drogówki wspólnie z przedstawicielem Starostwa Powiatowego w Sochaczewie kontrolowali „elki”. Mundurowi sprawdzali stan techniczny pojazdów nauki jazdy, trzeźwość kursantów i instruktorów, wymagane uprawnienia, a także liczbę osób przewożonych autem.

Policjanci WRD z sochaczewskiej komendy przeprowadzili w tym tygodniu działania mające na celu minimalizowanie i eliminowanie zagrożeń bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym ze strony pojazdów nauki jazdy.

Funkcjonariusze drogówki wspólnie z przedstawicielem Starostwa Powiatowego w Sochaczewie nadzorującym ośrodki szkolenia kierowców. Od samego rana sprawdzano stan pojazdów wykorzystywanych do nauki jazdy, wymagane uprawnienia i dokumenty, a także trzeźwość instruktorów i kursantów. Kontroli poddano również ilość przewożonych osób. Podczas działań nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.

Niektórzy denerwują się jak widzą przed sobą pojazd nauki jazdy. Irytuje ich, że jedzie za wolno, mało dynamicznie, kursant jest niezdecydowany, a na środku skrzyżowania gaśnie mu silnik. Pamiętajmy jednak, że nikt z nas nie urodził się jako doświadczony kierowca. Każda osoba posiadająca prawo jazdy musiała odbyć specjalny kurs i była zdenerwowana przed pierwszym wyjazdem na ulice miasta.

Widząc tzw. „elkę” postarajmy wykazać się wyrozumiałością. Zachowajmy bezpieczny odstęp od pojazdu, nie trąbmy i nie wyprzedzajmy za wszelką cenę. Wykażmy się szacunkiem, jakim powinien być obdarzony każdy uczestnik ruchu drogowego. I jak już minie nam zdenerwowanie na kursanta, który kolejny raz rusza z miejsca „kangurem”, przypomnijmy sobie nasze pierwsze kroki za kierownicą.

mł. asp. A. Dzik

fot.policja