Strona główna Młodzieszyn Skażona woda w gminie

Skażona woda w gminie

434
0
PODZIEL SIĘ

W trakcie rutynowych badań jakości wody 6 listopada w Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Parkowej w Młodzieszynie służby sanitarne stwierdziły, że w badanej próbce są bakterii grupy coli. Stacja ta zaopatruje w wodę około 2700 mieszkańców z dziewięciu miejscowości – Juliopol, Stare Budy, Janów, Justynów, Helenów, Skutki, Leontynów, Adamową Górę i Młodzieszyn. Państwowy Inspektor Sanitarny w Sochaczewie decyzją z 12 listopada dopuścił warunkowo wodę z SUW w Młodzieszynie do spożycia.

Podstawą warunkowej przydatności do spożycia są wyniki badań próbek wody pobranych 6 listopada. Wyniki wykazują obecność bakterii z grupy coli przy jednoczesnym wykluczeniu bakterii Escherichia Coli, co pozwoliło na stwierdzenie warunkowej przydatności do spożycia wody przez ludzi” – informuje sochaczewski sanepid.

Jak dalej informuje inspektor sanitarny, woda nie może być bezpośrednio spożywana z kranów. Minimum musi być gotowana przez dwie minuty, by zabić bakterie coli. Wskazane jest też używanie wody przegotowanej do mycia zębów, owoców i warzyw spożywanych na surowo. Do kąpieli i innych celów użytkowych nie ma ograniczeń z korzystania z wodociągu.

­– W związku z prowadzanymi działaniami naprawczymi w obrębie SUW Młodzieszyn prowadzeniu dezynfekcji sieci i urządzeń wodociągowych stosowany chlor może stanowić uciążliwość smakową i zapachową dla konsumentów – dodaje pracownik sanepidu.

­– Mając na uwadze zdrowie naszych mieszkańców oraz dołożenie wszelkich starań w tym zakresie, podjęto czynności związane z zapewnieniem wody dla mieszkańców całej gminy Młodzieszyn ze Stacji Uzdatniania Wody w Mistrzewicach. Za utrudnienia przepraszamy. Mieszkańcy będą na bieżąco informowani o rozwoju sytuacji – stwierdza Monika Pietrzyk, wójt gminy Młodzieszyn.

BN

fot.pixabay

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułChodnikowy galimatias
Następny artykułŚmierć czyha