Strona główna Teresin Setne urodziny

Setne urodziny

458
0
PODZIEL SIĘ

 Niecodzienna uroczystość jubileuszowa miała miejsce w gminie Teresin. Oto, mieszkanka sołectwa Topołowa Władysława Misiak obchodziła właśnie swoją setną rocznicę urodzin. W świętowanie jakże pięknego jubileuszu włączyły się władze gminy Teresin. Zacna Jubilatka urodziła się dokładnie 15 listopada 1919 roku.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w intencji pani Władysławy. Nabożeństwo koncelebrował o. Andrzej Sąsiadek, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Niepokalanowie.

Z kolei, w niedzielę 17 listopada w jednej z sali bankietowych na terenie gminy zorganizowane zostały urodziny; z tortem, prezentami, gratulacjami i życzeniami. Imprezę specjalnie na cześć Jubilatki przygotowało Stowarzyszenie Miłośników Wsi Topołowa. Wśród gości nie zabrakło m.in. członków najbliższej rodziny, przyjaciół, mieszkańców Topołowy. Obecni byli również przedstawiciele władz gminnych na czele z wójtem Markiem Olechowskim.

Sto lat, to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia, to czas, w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości. Pani dane było przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nim związanych – mówił wójt podczas urodzinowego spotkania.

Warto nadmienić, iż dostojna Jubilatka, matka 8 dzieci doczekała się w swoim życiu 20 wnuków, 29 prawnuków oraz 3 praprawnuków. Tym razem, w sekwencji życzeń tradycyjnie śpiewane „sto lat”, zmodyfikowano na lat „dwieście lat”. My również dołączamy się z najlepszymi życzeniami dla Pani Władysławy, szczególnie życzmy dalszych jubileuszy w zdrowiu, pogodzie ducha, wśród kochającej rodziny!

Marcin Odolczyk

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUrodziny prezydenta
Następny artykułAleja 600-lecia poczeka