Strona główna Sochaczew miasto Seniorzy rywalizowali

Seniorzy rywalizowali

412
0
PODZIEL SIĘ

Zwycięzcą 6 Sochaczewskiej Olimpiady Seniorów pod patronatem i o puchar Burmistrza Sochaczewa został Dzienny Dom Pomocy Społecznej. Na miejscu drugim i trzecim uplasowało się Stowarzyszenie Seniorów w Nowej Suchej, które wystawiło tak dużą reprezentację, że podzieliło się na dwie drużyny. Miejsce czwarte zajął Uniwersytet Trzeciego Wieku, a miejsce piąte , najbardziej rozśpiewane, Stowarzyszenie Włókienko.
Puchary Kibica zdobyło Stowarzyszenie Włókienko właśnie oraz Dzienny Dom Pomocy Społecznej.
Dzisiejsza Olimpiada Seniorów zgromadziła bardzo dużą ilość zawodników, co nas bardzo cieszy. W otwarciu, jak i zakończeniu imprezy wzięli udział przedstawiciele sochaczewskich samorządów: Starosta Powiatu Sochaczewskiego Jolanta Gonta, Zastępca Burmistrza Sochaczewa Marek Fergiński, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Arkadiusz Karaś, Naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych Agata Kalińska oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Mieczysław Głuchowski.
Nim rozpoczęliśmy zmagania sportowe, piękny występ zaprezentowały dzieci z Niepublicznego Tęczowego Przedszkola. Film z występu udostępniamy na naszych stronach , by mogli Państwo zobaczyć, jak piękny i trudny układ zaprezentowały przedszkolaki, przygotowywane do występów przez panią Kasię Mićkowską.
Kolejnym wystąpieniem był wykład przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie na temat bezpieczeństwa i głośnych ostatnio oszustwach i wyłudzeniach pieniędzy od seniorów właśnie. Gościliśmy dziś na Olimpiadzie czwórkę przedstawicieli Komendy : Marlenę Borek, Izabelę Senderowską, Pawła Rynkiewicza, Krzysztofa Szpletera.
Tradycją olimpiad seniorów stał się turniej warcabowy, w którym ponownie , po raz 6 zwyciężył pan Zbigniew Sykurski, reprezentant Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Drugie miejsce zajęła pani Halina Zakościelna ze Stowarzyszenia Włókienko. Trzecią lokatę zajął pan Bogdan Majcher, również reprezentant Domu Pomocy Społecznej.
Zawodników czekały dziś zmagania w memoriadzie – testach pamięci oraz konkurencje sprawnościowe: wyławianie rybek, rzuty do kosza, rzuty lotką do tarczy, rzuty woreczkami do celu, slalom ze strzałem na bramkę, ”sadzenie i zbieranie kwiatów”. Różnica w punktacji między drużynami była nieznaczna, bo w zasadzie o kolejności zadecydowały różnice 1 czy 2 pkt. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, nagrody książkowe, oraz upominki od firmy Polskie Młyny S.A. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, płyty oraz certyfikaty udziału.

Przede wszystkim serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w naszej imprezie. Mamy nadzieję, ze dołożyliśmy wszelkich starań , by wszyscy byli zadowoleni. I już dziś zapraszamy na kolejne imprezy.
Dziękujemy pomocnikom, wolontariuszom , bez których nie udałoby się tej imprezy zorganizować:
– uczniom Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kozłowie Biskupim – dzięki uprzejmości p. dyrektor Małgorzaty Miłkowskiej- pod opieką niezawodnej p. Urszuli Mergner.
– uczniom Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza – dzięki uprzejmości
p. dyrektor Hanny Boneckiej , pod opieką p. Lidii Pojawa
– wolontariuszom Klubu Wolontariuszy przy MOPS Sochaczew
Dziękujemy partnerom i sponsorom naszego wydarzenia:
Burmistrzowi Sochaczewa za ufundowanie pucharów i nagród, Staroście Powiatu Sochaczewskiego i Wójtowi Gminy Sochaczew za ufundowanie medali i nagród, Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie, Szpitalowi Powiatowemu w Sochaczewie, którego przedstawicielka wykonywała seniorom pomiar cukru i ciśnienia, dziękujemy naczelnikom Wydziałów : Sportu i Organizacji Pozarządowych; Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia; Kultury, Turystyki i Promocji Miasta. Dziękujemy pani Natalii Gawrylczyk – Zielińskiej – dietetyk, która przyjechała do nas z analizatorem składu ciała. Dziękujemy pani Beacie Woźniak, z firmy Avon, która od początku Olimpiad jest z nami.
Dziękujemy serdecznie firmie POLSKIE MŁYNY S.A za produkty do przygotowania posiłku oraz upominki dla naszych drużyn.
Dziękujemy panu Krzysztofowi Grzegory i jego załodze z BARU BROTHERS GRZEGORY za pyszny posiłek.
Wspierał nas , jak zawsze TĘCZOWY OGRÓD pan PRZEMYSŁAW WASILEWSKI, firma BAKOMA -jogurty, firma MARS – batony.
Serdeczne podziękowania dla CUKIERNILUKRECJA , CUKIERNIA JEZNACH oraz PIEKARNI P. SYLWESTRA KACZMARKA za przepyszne ciasta.
Dziękujemy ŁOSKOT CAFE za voucher na kawę dla zwycięzców
KLUBOKAWIARNI BEZOGRÓDEK za voucher w wysokości 100 zł do wykorzystania w restauracji.
Panu SŁAWOMIROWI CYPLOWI z DRAGON FIGHT CLUB za voucher na zajęcia samoobrony.
Pani ULI MERGNER – SOCHACZEWSKIE CENTRUM SPORTÓW WALKI za voucher na zajęcia sportowo – taneczne.
Ogromne podziękowania dla prowadzącego imprezę Marcina Odolczyka, profesjonalisty w każdym calu. Dziękujemy przedstawicielom mediów: Ziemi Sochaczewskiej i Radia Sochaczew za obecność na imprezie, szczególnie Panu Maciejowi Frankowskiemu za super zdjęcia.
Na koniec podziękowania dla pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za trud włożony w przygotowania do imprezy i pomoc w jej organizacji: pani Klaudii Selerskiej, Jolancie Kacprzak, Zbigniewowi Oliwie, Andrzejowi Pasińskiemu, Krzysztofowi Włodarczykowi.

Renata Kubik
MOSiR Sochaczew