Strona główna Powiat Samorządowa wojna z kopciuchami

Samorządowa wojna z kopciuchami

483
0
PODZIEL SIĘ

Wraz z nastaniem sezonu grzewczego nad większością miejscowości powiatu sochaczewskiego pojawia się smog. Największe jego stężenie występuje w Sochaczewie, ale i małe miejscowości nie są od niego wolne.

Postanowiliśmy sprawdzi jak samorządy powiatu sochaczewskiego walczą z smogiem. A ten w głównej mierze zależny nie tylko od tego, czym palimy w piecach, ale również o stanu naszego systemu grzewczego. Z tym jest nie najlepiej, jednak w ostatnim okresie nasze samorządy, dzięki zewnętrznemu wsparciu podjęły działania, aby ten stan zmienić.

Apel o rozsądek

Zdaniem wójtów z terenu powiatu sochaczewskiego problem smogu dotyczy wszystkich gmin w mniejszym lub większym stopniu.

To problem ogólnopolski i każdy region naszego kraju jest nim dotknięty. Nie omija to również gminy Iłów, choć może nie jest to aż tak uciążliwe jak na przykład w dużych miastach. W gminie Iłów też występują dymiące kominy i też staramy się temu zapobiec, by ludzie zwracali uwagę na to, czym palą. Komisja Ładu i Porządku w gminie Iłów zwraca uwagę na to, czym palą mieszkańcy i jaki jest dym. Są pojedyncze przypadki, kiedy ktoś rozpala ogień przy użyciu nieodpowiednich materiałów. Natychmiast interweniujemy. Jednak trudno popilnować tego na całym terenie gminy, choć Komisja bardzo się stara – mówi Jan Paweł Kraśniewski, wójt gminy Iłów.

Czytaj dalej w najnowszym numerze Expressu Sochaczewskiego,. który ukaże się  19 listopada

Bogumiła Nowak/Jerzy Szostak

Fot.pixabay