Strona główna Chodaków Rozkopią Chodaków

Rozkopią Chodaków

499
0
PODZIEL SIĘ

Znana jest już firma, która na zlecenie miejskiego samorządu wybuduje sieć kanalizacji deszczowej na terenie Chodakowa.

Inwestycja jest pierwszym etapem projektu „Rozwój systemów gospodarowania wodami opadowymi na terenie miasta Sochaczew”, a którego koszt wyniesie ponad 14 mln zł. Większość tych środków miasto pozyskało z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jak poinformowano nas w Urzędzie Miejskim, inwestycja na terenie Chodakowa będzie realizowana przez firmę „Trakt” z Kutna, która zaproponowała za wykowanie prac 2 458 770  zł. Co oznacza, że miasto tylko na tym etapie projektu zaoszczędzi prawie milion złotych.

 – Już nie raz przekonaliśmy się, że przetargi na prace drogowe i kanalizacyjne warto ogłaszać na finiszu sezonu budowlanego. Firmy zbierają wtedy zamówienia na następny rok i proponują znacznie niższe stawki za swoje usługi niż w szczycie budowlanym. Tak jest i tym razem. Na renowację deszczówki w Chodakowie i budowę nowego zbiornika retencyjnego zabezpieczyliśmy 3,4 miliona złotych, a przeprowadzimy te prace za niespełna 2,5 miliona – mówi Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa.

Przypomnijmy, że inwestycja, której celem jest gromadzenie wód opadowych z terenu Chodakowa, które następnie będą wykorzystywane do celów komunalnych, obejmuje  budowę i modernizację sieci deszczowej o długości prawie 1,1 kilometra, znajdującej się w ulicy Parkowej, Grunwaldzkiej, Topolowej i Ogrodowej. Do tego dojdzie renowacja niemal trzydziestu studni, budowa dwunastu wpustów. Dodatkowo około 300 metrów kanałów zostanie naprawionych bezwykopowo, metodą rękawa tworzącego nowy kanał w już istniejącym. W ramach przewidzianych prac, które zakończą się we wrześniu przyszłego roku, przewidziano także budowę zbiornika retencyjnego o pojemności ponad pół miliona metrów sześciennych, do którego będzie odprowadzana deszczówka. Firma Trakt wykona również wyloty kanalizacji deszczowej do Utraty.

dot

fot.pixabay