Recydywiści odpowiedzą za włamania

Dzięki współpracy sochaczewskich i łódzkich policjantów, udało się zatrzymać dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do sklepu spożywczego. Sprawcy spłoszeni przez właściciela, porzucili łup. Obydwaj popełnili przestępstwo w warunkach recydywy wielokrotnej. Okazało się, że mają na swoim koncie również inne przewinienia. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec października policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do sklepu na terenie Sochaczewa. Sprawcy ukradli papierosy o wartości około 1,5 tysiąca złotych, które ostatecznie porzucili w trakcie ucieczki, spłoszeni przez właściciela.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce włamania, zauważyli osobowego forda zaparkowanego kilka posesji dalej. W środku znaleziono papierosy, alkohol i słodycze, które prawdopodobnie pochodziły z innych włamań.

Policjanci ustalili, że sprawcami są dwaj łodzianie w wieku 32 i 33 lat. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że wielokrotnie wchodzili w konflikt z prawem. Odbywali również kary pozbawienia wolności za przestępstwa popełnione w warunkach recydywy.

Dzięki współpracy z łódzkimi policjantami, ukrywający się przed stróżami prawa włamywacze zostali zatrzymani. Ustalono, że oprócz przestępstwa popełnionego w Sochaczewie, mają na swoim koncie również próbę i udane włamanie do sklepów w powiecie warszawskim zachodnim.

Obydwaj mężczyźni usłyszeli łącznie po 3 zarzuty. Pierwszy dotyczył usiłowania, a dwa kolejne dokonania włamań do sklepów. Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Papierosy, alkohol i słodycze odzyskane przez sochaczewskich funkcjonariuszy, zostały już zwrócone właścicielowi.

mł.asp. Agnieszka Dzik

fot.policja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz