Strona główna Powiat Pożary na cmentarzach

Pożary na cmentarzach

392
0
PODZIEL SIĘ

Ostatni, świąteczny weekend obfitował w pożary. Również te nietypowe. Strażacy interweniowali kilka razy do palących się kontenerów na cmentarzu. Takie pożary są najczęściej skutkiem braku ostrożności mieszkańców, którzy przypadkowo doprowadzają do zaprószenia ognia.

­– Przychodzący na cmentarz czasem wrzucają zużyte znicze. Nie zawsze sprawdzają, czy są odpowiednio dogaszone. Bywa, że wystarczy drobna iskra, aby kontener się zapalił. Czasem ogień tli się kilka godzin, zanim zajmie się wszystko. Warto zauważyć, że w cmentarnych kontenerach są nie tylko zwykłe odpadki, ale też plastiki i wyschłe kwiaty. To zajmuje się ogniem bardzo szybko – mówi Rafał Krupa, rzecznik prasowy Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.

Drobne incydenty z ogniem zdarzają się niemal co roku na cmentarzach powiatu sochaczewskiego w okresie przed Wszystkimi Świętymi. Jednak na cmentarzu w Kurdwanowie w ostatnim tygodniu aż dwa razy zapalił się kontener na śmieci.

Natomiast strażacy w Orłowie gasili też 1 listopada płonący samochód i zbiorniki z paliwem. Akcja ta trwała ponad trzy godziny. Uczestniczyły w niej jednostki OSP z Orłowa, Nowej Suchej, Antoniewa oraz dwie sekcje z PSP z Sochaczewa. Tego samego dnia strażacy z Orłowa gasili pożar śmieci i opon w kominie po starej cegielni w Boryszewie.

BN

Fot. OSP Orłów

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKolejne podium
Następny artykułZaproszenie na turniej