Strona główna Iłów Powiatowy Budżet Obywatelski dla gminy Iłów

Powiatowy Budżet Obywatelski dla gminy Iłów

416
0
PODZIEL SIĘ

29 października otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość – wśród wybranych projektów Powiatowego Budżetu Obywatelskiego w klasyfikacji „miękkie” jednym ze zwycięzców jest projekt „Rajd rowerowy śladami kultury ewangelickiej”.

Projekt został zgłoszony przez Małgorzatę Kunz, stworzony we współpracy z Jolantą Kraśniewską i Pauliną Szczesną. Podczas głosowania otrzymał on 622 głosy, w przeliczeniu proporcjonalnie do liczby mieszkańców dał łączną ilość 2930,20 punktów. Szacunkowy koszt projektu to 40 000 zł.

Realizacja Projektu rozpocznie się rodzinnym rajdem rowerowym do Skansenu Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim. Uroczyście otwarte zostaną nowe pomieszczenia siedziby Klubu Senior+ mieszczącego się w dawnym Pastoracie, nawiązujące wystrojem do kultury ewangelickiej, w znacznym stopniu sfinansowane z uzyskanych środków. Zaplanowana jest również rodzinna biesiada na Placu Kasztanowym z licznymi atrakcjami, połączona z prezentacjami ciekawostek historycznych przygotowana przez instytucje kultury z ościennych gmin. łym śladem przeprowadzonego projektu będą tablice pamiątkowe dotyczące wielokulturowej historii Iłowa umieszczone na Placu Kasztanowym i cmentarzu ewangelickim.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom gminy za wsparcie naszej inicjatywy. Zapraszamy do współpracy przy realizacji projektu. Bierzemy się do pracy, aby środki, które uzyskałyśmy zostały zainwestowane w jak najlepszy sposób – powiedziała Małgorzata Kunz.

Niestety pozostałe projekty zgłaszane przez mieszkańców gminy Iłów nie uzyskały liczby punktów pozwalających na ich realizację w ramach Powiatowego Budżetu Obywatelskiego.

Urząd Gminy Iłów

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKrioterapia w gminie
Następny artykułPijany wśród zwierząt