Strona główna Teresin Policyjni Mikołajowie w akcji

Policyjni Mikołajowie w akcji

304
0
PODZIEL SIĘ

Od siedmiu lat policjanci z posterunku w Teresinie wraz z mieszkańcami gminy aktywnie uczestniczą w akcji charytatywnej “Niebieska Gwiazdka”. W okresie przedświątecznym cała gmina łączy siły, by pomóc najbardziej potrzebującym.

Dzięki ich zaangażowaniu i pomocy ludzi dobrej woli co roku udaje się zorganizować pomoc na święta dla wielu rodzin.

Starszy sierżant Anna Opęchowska-Ciak – pomysłodawczyni akcji – służy w Policji od września 2008 roku. Od początku służbę pełniła w Posterunku Policji w Teresinie. Zawsze jest zaangażowana w swoje działania. Odwiedzała potrzebujących, nawet będąc w zaawansowanej ciąży. Jej kilkuletni synowie też dzielnie pomagają podczas akcji.

Paczki trafiają do najbardziej potrzebujących tuż przed Wigilią. Policjantka niczym Święty Mikołaj zjawia się z podarunkami, wywołując na twarzach ludzi uśmiech, wdzięczność i łzy szczęścia.

Dzielnicowa i jej „elfy” docierają często do rodzin, w których dzieci nigdy wcześniej nie dostały prezentu. Nie da się opisać szczęścia i wypieków na twarzy malca, który po raz pierwszy w życiu otwiera paczkę od Mikołaja.

Akcja początkowo koncentrowała się tylko na najbardziej potrzebujących osobach z gminy Teresin, lecz w ubiegłym roku została rozszerzona. W porozumieniu z innymi dzielnicowymi, z każdej z pozostałych gmin powiatu sochaczewskiego wytypowano rodzinę lub osoby samotne, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Oni również zostaną objęci pomocą w ramach akcji Niebieska Gwiazdka.

W tym roku Komitet Społeczny Ratujemy Maję Kapłon będzie zbierał datki na leczenie mieszkanki Elżbietowa. Uczestniczka programu The Voice of Poland, która jest mieszkanką gminy Teresin, od urodzenia walczy z poważnym schorzeniem kręgosłupa, w wyniku którego przeszła już 18 operacji. Wszczepiony pręt, który miał stabilizować „rusztowanie” organizmu pękł i konieczna jest kolejna operacja, którą wyceniono na ponad 5 milionów złotych.

Zapraszamy do udziału w uroczystej mszy świętej, która odbędzie się 8 grudnia 2019 roku o godz. 13 w Niepokalanowie. Nabożeństwo odbędzie się w intencji osób potrzebujących, samotnych i seniorów. Po mszy, w sali św. Bonawentury odbędzie się koncert charytatywny Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Głównej Policji. Zbiórka darów będzie prowadzona również podczas koncertu.

mł. asp. Agnieszka Dzik

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUreguluj zobowiązania
Następny artykułFuszerka nie przeszła