Policjanci odzyskali skradziony samochód

Ukradli firmowy samochód i tego samego dnia go sprzedali. Policjanci zatrzymali pasera, odzyskali auto i zwrócili właścicielowi. Dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież usłyszało już zarzuty. Kwestią czasu jest, kiedy trzeci ze sprawców podzieli los kolegów. Każdemu z mężczyzn grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W połowie listopada policjanci dostali zgłoszenie o kradzieży pojazdu wartego kilka tysięcy złotych. Z ustaleń wynikało, że 22-latek podwiózł firmowym autem trzech mężczyzn do Kozłowa Biskupiego. W pewnym momencie 37-letni mieszkaniec Sochaczewa wykorzystał moment, że kierowca wysiadł na chwilę z samochodu, przesiadł się za kierownicę i odjechał.

Dwa dni później policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Teresin, który poruszał się kradzionym pojazdem. Okazało się, że jeszcze w dniu kradzieży kupił auto od innego mężczyzny. Kierujący usłyszał zarzut paserstwa nieumyślnego.

Policjanci ustalili, że za kradzież pojazdu odpowiada 37-letni mieszkaniec Sochaczewa i jego 26-letni kolega. Obydwaj usłyszeli zarzuty kradzieży toyoty, której dopuścili się wspólnie i w porozumieniu. Starszy z mężczyzn popełnił przestępstwo znajdując się w warunkach recydywy. Policjantom znana jest też tożsamość trzeciego z mężczyzn biorącego udział w kradzieży pojazdu. On również w najbliższym czasie usłyszy zarzut. Za popełnione przestępstwo każdemu z mężczyzn grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Odzyskane auto zostało już przekazane właścicielowi.

Autor: mł. asp. Agnieszka Dzik

fot.policja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz