POBIEGNĄ DLA SYLWESTRA

Już po raz siódmy, w sobotę 16 listopada odbędzie się Sztafetowy Bieg Pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego po powiecie sochaczewskim. Start tradycyjnie odbędzie się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie o godzinie 10.00. W tym roku wyjątkowo, ze względu na trwającą modernizację stadionu, uczestnicy spotkają się na bocznej płycie boiska (wjazd od strony pływalni „Orka”).

Pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego, znanego spikera sportowego i dziennikarza, dyrektora Szkoły Podstawowej w Żukowie, honorowego obywatela gminy Iłów i miasta Sochaczew, który zmarł w maju 2013 roku, odbywają się różne zawody czy turnieje i zawody sportowe. Jednym z nich jest Sztafetowy Bieg z Sochaczewa do Iłowa. Organizatorem tego sportowego wydarzenia, w którym każdego roku bierze udział niespełna 100 uczestników, w tym młodzież, nauczyciele, przyjaciele i znajomi zmarłego Sylwestra Rozdżestwieńskiego jest Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Powiatowy Zespół Edukacji, MOSiR, Urzędy Gmin w Młodzieszynie i Iłowie, Stowarzyszenie „Przez sport w przyszłość” oraz Szkoła Podstawowa w Żukowie i członkowie sekcji LA OKS „Skra” oddział Sochaczew.

Start honorowy będzie miał miejsce na bocznym boisku w Sochaczewie, zaś meta w Iłowie przy cmentarzu. Od szkoły w Żukowie przez całą trasę jechać będzie autobus, do którego będzie można wsiąść i odpocząć, a sztafeta na całej długości będzie wymienna.

Ten bieg jest wyjątkowy, bo nie liczy się tu żaden wynik. Nikt nie walczy o medal czy puchar, za to każdy otrzymuje pamiątkową przypinkę. Chodzi o dobrą sportową zabawę, uczczenie pamięci naszego przyjaciela, wielkiego miłośnika sportu.

Rozwiązanie Biegu będzie miało miejsce w na cmentarzu w Iłowie, gdzie uczestnicy jak co roku udadzą się na grób śp. Sylwestra Rozdżestwieńskiego, złożą kwiaty, zapalą znicze i pomodlą się.

Zachęcamy do udziału w tym sportowym przedsięwzięciu wszystkich miłośników sportu, niezależnie od wieku.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz