Strona główna Rybno Pobiegli pierwszy raz

Pobiegli pierwszy raz

333
0
PODZIEL SIĘ

W gminie Rybno w poniedziałek,, 11 listopada odbył się I Gminny Bieg Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Rybno. Impreza ta miała ona uświetnić gminne obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Celem biegu było nie tylko upamiętnienie odzyskania niepodległości przez Polskę, ale także upowszechnienie masowego biegania. Nikt nie przypuszczał, że będzie się ona cieszyć aż tak wielkim powodzeniem.

 Inicjatorem wydarzenia był Damian Jaworski, wójt gminy Rybno, który wpadł na pomysł urządzenia takiego Biegu Niepodległości w gminie. Pomysłodawcę wsparli w organizacyjnie Uczniowski Klub Sportowy „Feniks”, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Rybnie im. Zygmunta Pruskiego, Gminna Biblioteka Publiczna, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz gminne jednostki OSP. Trasę pod względem bezpieczeństwa zabezpieczyła policja.

Do biegu stanęło ponad 150 osób w różnym wieku – od kilkulatków aż po seniorów. Zawodnicy wyruszyli z miejscowości Rybionek o godzinie 14.00. Trasa biegu liczyła ponad 3 kilometry i prowadziła od Rybionka, przez Ludwików i Kamieńszczyznę do placu grupy producenckiej Idealsad. Każdy ze startujących w Biegu zawodników otrzymał koszulkę oraz medal. Były również wyróżnienia od wójta gminy dla trzech najlepszych kobiet startujących w Biegu oraz dla trzech mężczyzn, którzy pierwsi pojawili się na mecie. Puchary wójta otrzymali także najmłodszy i najstarszy uczestnik. Zwycięzcami I Gminnego Biegu Niepodległości była grupa chłopców dowodzona przez Mateusza Zarembę oraz grupa dziewcząt pod kierunkiem Roksany Wasielewskaiej.

Bieg Niepodległości w naszej gminie był moim pomysłem. Miałem nadzieję, że taka forma wspólnego spędzenia tak ważnego dnia, jakim jest odzyskanie niepodległości będzie atrakcyjna dla mieszkańców. I przede wszystkim nie będzie nudna i pompatyczna. Wszystko odbyło się planowo i z pewnością za rok będziemy organizować nasz kolejny Bieg Niepodległości – zapewnia Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

Wydarzenie to okazało się wielkim sukcesem. Tym większym, że na linii startu pojawili się nie tylko zawodnicy z gminy Rybno, ale również z sąsiednich gmin.  Wśród uczestników Biegu byli także radni gminy i oczywiście sam wójt, który też pokonał 3-kilometrową trasę.

– Okazało się, że nasza gminna ma wielu zwolenników biegów, ale również wspólnego spędzania czasu. Mam nadzieję, że impreza ta stanie się tradycją w gminie Rybno – dodał wójt.

Za rok zgodnie z zapowiedzią Damiana Jaworskiego planowany jest kolejny Bieg Niepodległości.

BN

For. UG Rybno

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPOBIEGNĄ DLA SYLWESTRA
Następny artykułTydzień Konstytucyjny