Strona główna Teresin Płacił kradzioną kartą

Płacił kradzioną kartą

371
0
PODZIEL SIĘ

Szał zakupów 28-letniego mieszkańca powiatu sochaczewskiego trwał zaledwie trzy dni. Mężczyzna na terenie gminy Teresin okradł jedną z mieszkanek tej gminy, zabierając jej kartę bankomatową. Jednak nie udało mu się wyczyścić całkowicie konta bankowego poszkodowanej.

­

– To nie pierwszy taki przypadek w ostatnim czasie. Karty bankomatowe zbliżeniowe stają łatwym łupem złodziei, którzy kwotami do 50 złotych stopniowo starają się wydrenować konto okradzionej osoby. To jednak praktyka na krótki czas. Ofiary kradzieży z reguły zastrzegają szybko swoje karty, a banki wprowadzają nowe zabezpieczenia, które mają chronić klientów przed niepowołanymi użytkownikami. Jednak z drugiej strony trzeba pilnować swoich portfeli i najlepiej nie nosić w nich kart płatniczych. Warto też nie zapisywać haseł na kartach lub w łatwo dostępnych miejscach na przykład nie nosić ich w portfelu z kartą – mówi mł. asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Policjanci zostali powiadomieni o kradzieży karty płatniczej na szkodę mieszkanki gminy Teresin wkrótce po tym, jak zauważyła ona jej brak. 28-latek w ciągu trzech dni kilkukrotnie użył karty bankomatowej do zapłaty za swoje zakupy na stacjach paliw i wypłacał z konta małe kwoty w bankomacie.

Policja, na podstawie zebranego materiału m.in. monitoringów bankowych i na stacji benzynowej bardzo szybko ustaliła, kim jest sprawca. Okazało się, że jest on jej znany z innych wyczynów. Policjanci zatrzymali 28-latka i przedstawili mu pięć zarzutów włamania, które wcześniej miał na sumieniu i za które był poszukiwany. Usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Mężczyzna odpowie też za kradzież karty płatniczej, na którą robił sobie zakupy na konto mieszkanki gminy Teresin.

28-letniemu mieszkańcowi powiatu sochaczewskiemu za kradzież karty bankomatowej i włamania grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim miesiącu było kilka takich kradzieży, gdzie poszkodowani zgłaszali kradzież kart płatniczych. Większość osób udaje się szybko zatrzymać. Policja apeluje, by od razu takie przypadki zgłaszać i zastrzegać w banku ukradzione karty.

BN

Fot. KPP Sochaczew