Strona główna Powiat PAMIĘCI PIERWSZEGO STAROSTY

PAMIĘCI PIERWSZEGO STAROSTY

332
0
PODZIEL SIĘ

W tym roku mija 15. rocznica śmierci Marcia Kubiaka, pierwszego starosty sochaczewskiego II Rzeczypospolitej w latach 1998-2002. Z tej okazji, w niedzielę, 24 listopada odbyła się, jak co roku, uroczysta Msza św. pamięci zmarłego. W kościele parafialnym p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kozłowie Biskupim licznie przybyli wierni modlili się w intencji starosty.

Niedzielnej Mszy św. w Kozłowie Biskupim przewodniczył ks. Jacek Grzywacz. Wśród zebranych nie mogło zabraknąć Macieja Małeckiego, posła na Sejm RP, dla którego b. starosta był i zawsze będzie autorytetem. Samorząd powiatowy reprezentowali: Bożena Samson – członek Zarządu Powiatu, Daniel Janiak – radny powiatowy, Krzysztof Zieliński – wicedyrektor Powiatowego Zarządu Dróg oraz Marcin Odolczyk – rzecznik prasowy Starostwa. Po zakończeniu nabożeństwa delegacja wraz z najbliższą rodziną zmarłego udała się na pobliski cmentarz, by na grobie śp. Marcina Kubiaka złożyć kwiaty, zapalić znicze i oddać mu należyty hołd.

Przypomnijmy, Marcin Kubiak to zasłużony dla Ziemi Sochaczewskiej samorządowiec, osoba do samego końca oddana sprawom mieszkańców powiatu sochaczewskiego. W latach 1983-1987 pracował jako specjalista do spraw produkcji rolnej Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Rolniczego w Warszawie O/Bielice. W latach 1990-1998 roku był wójtem gminy Nowa Sucha. W 1998 roku w wyborach samorządowych uzyskał mandat radnego Rady Powiatu i został wybrany starostą sochaczewskim w kadencji 1998-2002 r. Od 2002 roku pełnił funkcję wicestarosty, niestety nagła śmierć przerwała pracę na rzecz naszej małej Ojczyzny. W uznaniu dla jego zasług starosta Jolanta Gonta wraz z Zarządem Powiatu, w ubiegłym roku, w ramach obchodów 20-lecia samorządu powiatowego, podjęła decyzję o uhonorowaniu zasłużonej postaci doprowadzając do odsłonięcia tablicy poświęconej pamięci Marcina Kubiaka. W najbliższą środę, 27 listopada, dokładnie w rocznicę jego śmierci, pod pamiątkową tablicą złożone zostaną kwiaty.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStrażackie zakupy
Następny artykułOzdoba i kartka świąteczna