Strona główna Teresin Oddychać Maryją

Oddychać Maryją

322
0
PODZIEL SIĘ

 Konferencja „Oddychać Maryją”, czyli świadectwo Prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego, takie wydarzenie miało miejsce w ubiegłą sobotę (16.11) w Niepokalanowie.

Liczne grono wiernych zaprosiła Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej. Przedsięwzięcie odbyło się pod patronatem honorowym Kardynała Kazimierza Nycza, Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. Jej celem była promocja historii Polski w relacji z Kościołem Katolickim w okresie PRL-u poprzez wskazanie energii społeczeństwa polskiego wobec władz komunistycznych poprzez działania Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego, który zawierzył Polskę Najświętszej Maryi Pannie.

O godzinie 11.00 rozpoczęło się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej, w samo południe licznie przybyli modlili się podczas uroczystej mszy świętej, a zaraz po jej zakończeniu zorganizowano konferencję i dyskusję. W godzinach popołudniowych wyświetlono film w ramach Kinoteki MI św. M. Kolbe „Prymas. Trzy lata z tysiąca” w reżyserii Teresy Kotlarczyk.

Mamy nadzieję, iż nasza konferencja wzbudzi wśród nas rycerskość i miłość do Naszego Boga Jezusa Chrystusa oraz do Jego i naszej Mamy Maryi, idąc za przykładem Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, tym bardziej, iż w dniu naszej Konferencji, 16 listopada 1948 roku, kardynała Stefan Wyszyński został powołany bullą nominacyjną przez Ojca Świętego Piusa XII na Prymasa Polski, Arcybiskupa Warszawskiego i Gnieźnieńskiego – mówili organizatorzy konferencji.

Marcin Odolczyk

fot.pixabay