Strona główna Teresin Notoryczny złodziej

Notoryczny złodziej

357
0
PODZIEL SIĘ

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 28-letniemu mieszkańcowi gminy Teresin, sprawcy licznych włamań i kradzieży. Na razie przestępca został aresztowany na trzy miesiące. Policjanci, we współpracy z Prokuraturą Rejonową w Sochaczewie, ustalają, czy mężczyzna ma związek z innymi podobnymi przestępstwami, do których doszło na terenie powiatu sochaczewskiego. Wiele wskazuje na to, że zatrzymany mógł być ich sprawcą.

– Policjanci zatrzymali go w ubiegłym tygodniu. 28-latek z gminy Teresin podejrzewany jest o włamania, kradzieże, a także przywłaszczenie sobie roweru. Z ustaleń policji wynika, że na początku listopada sprawca wszedł na teren jednej ze szkół na terenie gminy Teresin i ukradł kilkadziesiąt złotych, a także dwa telefony komórkowe należące do uczniów. Nie od razu został złapany, ale od początku policja była na tropie. Sprawca krótko ukrywał się przed policją – informuje mł. asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Namiętnie kradł

Ani na moment 28-latek nie zaprzestał swej złodziejskiej kariery. Jak zaznacza Agnieszka Dzik, przy każdej nadarzającej się okazji kradł, co mu wpadło w ręce lub się spodobało. To zapewne było powodem, że szybko wpadł w ręce policji.

28-latek został zatrzymany kilka dni po kradzieży w szkole.

Policjanci przedstawili mu zarzut kradzieży, do której od razu się przyznał. Wtedy jeszcze nie został zatrzymany w areszcie, choć policjantom podejrzany wydał się sprzęt AGD i elektronarzędzia, które przy nim znaleźli podczas zatrzymania. Okazało się, że policyjny węch ich nie mylił. Dzień później do sochaczewskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego w gminie Teresin.

– Z naszych ustaleń wynikało, że nieznany sprawca dostał się do domu, skąd ukradł rower, odzież, elektronarzędzia i sprzęt do stylizacji włosów. Policjanci od razu skojarzyli sobie sprzęt, który kilka dni wcześniej miał przy sobie 28-latek. W tym samym czasie dzielnicowa z Teresina ustaliła, że mężczyzna, który dzień wcześniej odpowiadał za kradzież, właśnie jeździ na rowerze pochodzącym z włamania. Sprawca od razu został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – dodaje Agnieszka Dzik.

Złodziejski hurt

Podejrzany ma także na swoim koncie przywłaszczenie sobie roweru wartego około 2 tysiące złotych. 28-latek pożyczył rower od znajomego, ale go nie chciał oddać, pomimo licznych napomnień właściciela. Prawdopodobnie złodziej sprzedał cenny rower.

Po zatrzymaniu 28-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał już zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem, a także przywłaszczenia mienia.

Po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec 28-latka środka tymczasowego aresztu. Podejrzany spędzi za kratami najbliższe trzy miesiące. Policjanci i prokuratorzy ustalają teraz, czy mężczyzna miał związek z innymi podobnymi przestępstwami do których doszło na terenie powiatu sochaczewskiego. W ostatnich tygodniach było wiele włamań i kradzieży sprzętu AGD, elektronarzędzi i innych wartościowych przedmiotów.

– Nie lekceważymy żadnego zgłoszenia kradzieży z włamaniem, sprawdzamy wszystkie ślady w sprawach, które zostały nam zgłoszone – zaznacza oficer prasowy.

Bogumiła Nowak

fot.policja