Strona główna Teresin Na ratunek Mai

Na ratunek Mai

438
0
PODZIEL SIĘ

To niesamowite, jak bardzo jednoczą się mieszkańcy gminy Teresin w niesieniu pomocy. Nie po raz pierwszy zresztą. Aktualnie chodzi o zdrowie pochodzącej z Elżbietowa Mai Kapłon, laureatki telewizyjnego muzycznego show The Voice of Poland, której kibicowała niemal cała Polska.

Fantastyczna wokalistka od wielu lat zmaga się z kłopotami zdrowotnymi, teraz jest dużo gorzej. Jej kręgosłup wsparty jest poprzez metalowy pręt, który pękł. Potrzebna jest pilna operacja w USA. Jednakże koszt zabiegu to ok. 5,5 miliona złotych, a to jej jedyna szansa.

Kwota wielka, ale damy radę! Trzeba pomóc naszej Mai – solidarnie mówią mieszkańcy gminy.

Pamiętali o absolwentce

Na Facebooku trwa licytacja, planowanych jest wiele charytatywnych imprez, a ostatnio niezwykle aktywnie w akcję pomocy włączyła się społeczność Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Szymanowie.

Środa, 13 listopada była tu wyjątkowa i piękna. Smakowity kiermasz wspaniałych słodkości domowej roboty cieszył się ogromną popularnością nie tylko mieszkańców gminy, ale również spoza jej terenu. Niecodzienne przedsięwzięcie zorganizowała Rada Rodziców SP Szymanów, na czele z jej przewodniczącą Grażyną Grzegorek, samorząd uczniowski szkoły oraz opiekunowie szkolni.

Ciasta, ciasteczka, torty, kremówki znikały w zawrotnym tempie. Każdy nabywca wrzucał do puszki dobrowolny datek. Trwała zbiórka publiczna pod hasłem „Ratujmy Maję”.

W sumie, w ciągu kilku godzin uzbierano dokładnie aż 7213 złotych i 2 dolary. Może to i kropla w morzu potrzeb, ale trzeba przyznać, że kwota robi wrażenie i z całą pewnością poszerzy pulę w walce o zdrowie absolwentki szymanowskiej szkoły.

Zjednoczeni w pomaganiu

W akcję włączyły się wszystkie dzieci, uczniowie, począwszy od zerówki do ósmej klasy, oraz ich rodzice. To niesamowite, że przybywali do nas także mieszkańcy z każdego zakątka naszej gminy, ale również z innych miejscowości. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu wydarzenia – mówi koordynatorka Grażyna Grzegorek. – Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania, ale byliśmy w pełni przygotowani z produktami – dodaje.

Jak widać, gmina staje na wysokości zadania. Przed nami kolejne wielkie imprezy. Zaplanowane są przeróżne eventy, o czym będziemy informować na bieżąco.

Na kolejną licytację na rzecz leczenia Majki zaprasza społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Paprotni. Akcja, którą organizują Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców, zaplanowana jest na wtorek, 19 listopada br. w godz. 10.45 – 12.30. Serdecznie zapraszamy do szkoły przy ul. Sochaczewskiej 10 w Paprotni.

Jest to kolejna okazja do zbiórki na rzecz ciężko chorej piosenkarki z Elżbietowa.

Kto chciałby już dziś wesprzeć Maję, polecamy stronę w sieci: www.siepomaga.pl/maja-kaplon. Nie zwlekajmy, pomóżmy!

Marcin Odolczyk