Strona główna Teresin Na imieninach u Teresek

Na imieninach u Teresek

366
0
PODZIEL SIĘ

Już po raz siódmy w Teresinie miało miejsce wspólne spotkanie mieszkanek gminy o imieniu Teresa. Solenizantki zaprosił wójt Marek Olechowski wraz z Mariuszem Cieśniewskim, dyrektorem Teresińskiego Ośrodka Kultury. Tego typu uroczystość cieszy się tu dużym zainteresowaniem.

Dlaczego Tereski? Trzeba zaznaczyć bowiem, że nazwa gminy prawdopodobnie pochodzi właśnie od tego imienia, stąd tradycją stało się, że imieniny Teresy świętowane są tu w wyjątkowy sposób.

W niedzielę 27 października gwiazdą wieczoru zatytułowanego „O Teresach w Teresinie” była tym razem Joanna Gałka – Walczykiewicz. Aktorka, wokalistka, konferansjer, ale też instruktor zumby, animator, pedagog wychowania artystycznego. Mieszkańcom gminy znana z występów podczas Teresińskiej Nocy Czerwcowej, gdzie niejednokrotnie prowadziła „Pogotowie Artystyczne”, program szczególnie adresowany do młodszej widowni. Można rzec, iż to kobieta-orkiestra, człowiek charakteryzujący się niespożytą ilością pomysłów i energii, co udokumentowała podczas imieninowej imprezy u teresińskich Teresek.

Na scenie w sali widowiskowej Dworca TO.Kultura zaprezentowała show zatytułowane „Damski punkt widzenia” czyli podróż przez życie kobiety od dzieciństwa po wiek dojrzały. Było sentymentalnie, było też bardzo humorystycznie. Damska, choć nie tylko, publiczność nagrodziła artystkę gromkimi brawami. Świetna zabawa i miło spędzony czas, co podkreślały zaproszone Tereski, wypełniły niedzielny wieczór. Nie zabrakło imieninowych życzeń, lampki szampana, tortu i czerwonych róż wręczonych każdej z pań. Atmosfera niczym na najlepszych imieninach, no bo jakby mogło być inaczej.

Marcin Odolczyk