Strona główna Edukacja Krok w przyszłość

Krok w przyszłość

310
0
PODZIEL SIĘ

Szkoła Podstawowa nr 3 w dwa lata przeprowadzi wart ponad 980 tys. zł edukacyjny projekt „Skok w przyszłość – wspieranie kompetencji kluczowych uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Sochaczewie”.

W ramach projektu placówka zorganizuje dodatkowe zajęcia, zapewni uczniom najnowocześniejszy sprzęt, skupi się na rozwijaniu talentów swoich uczniów. Projekt, który ruszył 16 września, prowadzony będzie do końca czerwca 2021 roku.

Jak poinformował nas Krzysztof Werłaty, dyrektor SP nr 3, rekrutacja do projektu zakończyła się 13 września i cieszyła się olbrzymim powodzeniem. Przygotowano 256 miejsc (w tym 80 dla uczniów ze specjalnymi potrzebami, czyli np. orzeczeniem o niepełnosprawności), powstały też listy rezerwowe. W ramach programu odbywać się będzie naturalna rotacja. Gdy szkołę opuszczą uczniowie najstarszych klas, ich miejsce zajmą młodsi koledzy. Wiedzę poszerzać będą również nauczyciele. 44 osoby wezmą udział w szkoleniach np. z robotyki czy e-materiałów edukacyjnych.

W ramach kolejnego kroku realizacji przedsięwzięcia Urząd Miejski ogłosił przetarg na zakup oraz dostawę pomocy dydaktyczno-terapeutycznych. Wykorzystywane będą one podczas zajęć matematycznych, biologicznych, przyrodniczych, geograficznych, logopedycznych oraz kompensacyjno-korekcyjnych. Specyfikacja przetargu zawiera bardzo bogatą listę przedmiotów, które będą niezbędne w „Trójce”. Wśród nich nie brakuje tych najnowocześniejszych, jak np. przedmiotowe programy multimedialne czy zestawy do konstruowania robotów. Oprócz tego w wykazie znalazły się m.in. bryły do porównań objętości oraz kształtów, zestawy do pomiarów masy oraz temperatury, modele figur geometrycznych, mikroskopy i zestawy preparatów, zestawy do badania wody, teleskop, plansze naukowe, gry planszowe wykorzystywane do nauki przedmiotów i wiele innych.

UM Sochaczew

fot.pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOszuści nie odpuszczają
Następny artykułSamorządowy tenis