Strona główna Teresin Kolejny sprzęt dla OSP Paprotnia

Kolejny sprzęt dla OSP Paprotnia

280
0
PODZIEL SIĘ

Marzenie naszej jednostki się spełniło! – radują się strażacy z OSP Paprotnia. Właśnie w ich posiadanie trafił kolejny sprzęt i to bardzo wysokiej klasy. Stało się to dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zakup specjalistycznego urządzenia to także zasługa wniesionego przez jednostkę z Paprotni wkładu własnego, ale nie tylko.

Za wsparcie dziękujemy również Adamowi Orlińskiemu oraz BestDrive Navigator – zaznaczają druhowie. – Pozyskaliśmy dwie kamerki termowizyjne FLIR K2 i K45. Jest to sprzęt najwyższej klasy, który w 100% podniesie działania bojowe przy walce z żywiołem i nie tylko. Kamera K45 posiada aż 5 trybów pracy kamery – z dumą przyznają strażacy. Są to: tryb strażacki NFPA czyli uniwersalny do wstępnej interwencji pożarowej z funkcją ratownictwa i kontroli ognia. Następnie czarno-biały tryb strażacki, tryb ogniowy (powoduje, że wartość temperatury koloryzacji ciepła jest wyższa), tryb poszukiwawczo-ratowniczy zoptymalizowany pod kątem wysokiego kontrastu obrazu termowizyjnego podczas poszukiwań, np. zaginionych osób w lesie, a także tryb wykrywania ciepła, tzw. hot spot.

Teraz nasze działania z kamerą termowizyjną możemy rozszerzyć nie tylko do wykorzystywania przy pożarach, ale przy poszukiwaniach zaginionych osób – mówią druhowie.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy w ostatnim czasie sprzęt, jaki zasilił OSP Paprotnia. Kilkanaście tygodni temu jednostka wzbogaciła się choćby o m.in. podpory do stabilizacji pojazdów, z możliwością wykorzystania jako trójnóg z osprzętem, ostrzegawczą falę świetlną, rolki do transportu pojazdu, osłony na ostre krawędzie i parawan. Zakup udało się sfinalizować dzięki dotacji z Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego oraz środków własnych.

Jednak druhowie z Paprotni nie tylko pozyskują nowe urządzenia, ale również potrafią dzielić się swoim sprzętem z innymi jednostkami. We wrześniu przekazali swój samochód volkswagen Lt 40 dla gminy Szabła w Bułgarii, celem wykorzystania przez tamtejszą OSP, o czym już pisaliśmy.

odol

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułChcą milionów
Następny artykułDERBY POWIATU DLA BZURY