Jutro drogówka przeprowadzi działania „Prędkość”

Jutro policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania „Prędkość”. Sochaczewscy policjanci będą kontrolować czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa oraz urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Głównym celem prowadzonych przez sochaczewskich policjantów działań jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie akcji policjanci będą zwracać szczególną uwagę na „główne grzechy” kierowców czyli nadmierną prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, ale także na nieprawidłowo wykonywane manewry, które stwarzają duże zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Choć mundurowi skupią się przede wszystkim na drogach wyjazdowych w stronę Warszawy – na ul. Warszawskiej w Sochaczewie, drodze krajowej nr 92 oraz drodze wojewódzkiej nr 580 (w kierunku Leszna), nie oznacza to, że nie pojawią się na mniej uczęszczanych drogach.

W trakcie działań funkcjonariusze będą wykorzystywać urządzenia do pomiaru prędkości, ale także do badania zawartości alkoholu w organizmie.

KPP Sochaczew

fot.policja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz