Internetowy oszust usłyszał kolejne zarzuty

Trzydzieści dziewięć zarzutów oszustwa usłyszał ostatnio 28 – letni mieszkaniec Sochaczewa, który sprzedawał rowery, których w rzeczywistości nie posiadał. Nie były to jego pierwsze przewinienia. Policjanci już dwa lata temu stawiali mu zarzuty za liczne oszustwa. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

W 2017 roku mężczyzna wystawiał na różnych portalach internetowych duże ilości głośników bluetooth oraz telefonów komórkowych. Osoby, które płaciły za sprzęt od 180 do 1500 złotych nie otrzymywały zamówionego i opłaconego towaru. Kryminalni ustalili wtedy, że mężczyzna oszukał ponad 30 osób z całej Polski. Usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnionych przestępstw.

Chęć łatwego zysku była silniejsza od zdrowego rozsądku, bo rok później na portalu społecznościowym zaczęły pojawiać się ogłoszenia dotyczące sprzedaży damskich rowerów. W ten sposób zostało oszukanych 18 osób.

W maju 2019 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie przedstawiono mu 33 zarzuty oszustwa przy sprzedaży nowych rowerów górskich, miejskich oraz dziecięcych. Atrakcyjna cena przyciągnęła wiele osób. Podobnie jak w przypadku głośników, telefonów i rowerów damskich, mimo zapłaty, towar nigdy nie dotarł.

Policjanci cały czas pracowali nad sprawą internetowego oszusta, którym jest 28 – letni mieszkaniec Sochaczewa. Ostatnio policjanci przedstawili mu kolejne 39 zarzutów „rowerowych” oszustw. Mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają! Przed zakupem przez internet zawsze sprawdzajmy opinie innych klientów o sprzedającym. Nieufność powinna wzbudzić bardzo niska cena w porównaniu do wartości produktu. Zachowajmy czujność, zwłaszcza że niektórzy już rozpoczęli zakupy prezentów na święta Bożego Narodzenia.

mł. asp. A. Dzik

fot.policja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz